Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

06.01. 2024 r.

  1. Obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”), Msze Święte w porządku niedzielnym (8:00, 11:00 i 16:00) a w Leszczynach o 9.30 – poświęcenie kredy, kadzidła i mirry po każdej Eucharystii.
  2. Dzisiejsza Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji Misji oraz kolędowania na rzecz misji. Niestety przez wzgląd na chorobę dzieci, które miały iść z kolędą misyjną, musimy przełożyć termin kolędy na przyszły tydzień.
  3. Nabożeństwa Pierwszej Soboty Miesiąca dzisiaj nie będzie ze względu na przypadającą Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  4. Wyjątkowo, jutro 7 stycznia, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Zmiana tajemnic Różańca, odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 styczna po Mszy św. o godz. 8.00. Również 7 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie NS i modlitwy o uzdrowienie. A w niedzielę, 14 stycznia spotkanie opłatkowe dla członków róż Żywego Różańca w świetlicy w Nowosiółkach o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Zapraszamy na koncert laureatów ubiegłorocznego przeglądu kolęd i pastorałek który odbędzie się jutro po Mszy św. o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach.
  6. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
  7. Trwają zapisy na 18 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które będzie od 29 stycznia do 3 lutego 2024. Szczegóły na plakatach i w internecie.
  8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.