27   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 1. 10. 2022 r.

 

 1.  „XXIII Podkarpacki sezon motocyklowy” zakończy się dzisiaj Mszą św. o 11.00 pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Bieni – Dyrektor Archidiecezjalnego Radia FARA. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję poboru krwi
 2. Po Eucharystii o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. A po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – o godz. 19.00 „TRANSITUS” nabożeństwo upamiętniające błogosławioną śmierć św. Ojca Franciszka.
 4. We wtorek 4 października Uroczystość Św. o. Franciszka z Asyżu. Msze św. z kazaniami 700; i 1800; w Leszczynach święto patronalne kaplicy – Msza o godz. 17
 5. W piątek 7 października odpust Matki Bożej Różańcowej z okazji ustanowienia naszego sanktuarium Bazyliką. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Również w piątek kapłan nawiedzi chorych od godz. 10.00.
 6. 20 lipca siedmioletni Miłosz Pyrda z parafii Sierkoście w naszym dekanacie uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dzisiaj jest już po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej z poważnym uszkodzeniem mózgu. Dlatego parafianie organizują zbiórkę, aby pomóc Miłoszowi i jego rodzicom. W przyszłą niedzielę (9 października)  będą kwestować do puszek w naszym dekanacie po Mszach św. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Więcej informacji zamieszczono w gablocie.
 7. W niedzielę 9 października Procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego. Procesję zakończymy przy Pomniku św. Jana Pawła II złożeniem kwiatów. O 14.00 rozpocznie się Gala Finałowa IV Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Szczegółowy program zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 8. W niedzielę 16 października przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „ Blask Prawdy – Veritatis Splendor”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.
 9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Maszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z panią Dorotą Winiarz – pedagogiem, resocjalizatorem i doradcą życia rodzinnego. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 10. Od października bieżącego rozpoczynamy działalność rekolekcyjną w Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium.
 11. We czwartki października zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja potrwa do godz. 20.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski, zawierzając Panu Jezusowi troski naszego codziennego życia
 12. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 13. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 14. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe zwłaszcza dzieci i młodzież. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas od VI wzwyż, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w I piątek o godz.16.30 w sali Fredry, a potem na różaniec i Mszę św.
 15. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok W Domu Pielgrzyma jest również czynny z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.

 

 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.