NIEDZIELA  PALMOWA  CZYLI  MĘKI   PAŃSKIEJ

10.04.2022

 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach Kalwaryjskich, które rozpocznie się dzisiaj około g. 12:30 przy kaplicy „Domku Matki Bożej”. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.
 2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary:

WIELKI CZWARTEK (14.04) – o g. 10:00 w Archikatedrze Przemyskiej ks. Arcybiskup wraz z przybyłymi kapłanami sprawuje Mszę Krzyżma, która jest znakiem jedności kapłanów z Pasterzem Diecezji. O g. 18:00 w naszym Sanktuarium Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i całonocna adoracja. W TYM DNIU SPOWIADAMY OD GODZINY 16:00 DO 17:45!

WIELKI PIĄTEK (15.04) – dzień postu ścisłego (tzn. ilościowego – trzy posiłki w tym jeden do syta – i jakościowego – bez pokarmów mięsnych). Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy”. O g. 8:30 tzw. „ciemna Jutrznia”. O g. 12:00 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach – początek przy „Domku Matki Bożej”. O g. 16:00 Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy „grobu Bożego” i adoracja, na początku której odśpiewamy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA (16.04.) – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „Bożym grobie”. O g. 8:30 Liturgia Godzin.  Poświęcenie pokarmów w kościele o g. 10:00, 11:00 i 12:00, w Leszczynach o g. 11:00, w Nowosiółkach o g. 11:30.    Wigilia Paschalna o g. 20:00!. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. i procesja rezurekcyjna o g. 6:00, następnie Msze św. o g. 9:00; 11:00: 16:00 i 18.00, w Leszczynach o 9:30. Zadbajmy o godne, pełne wiary i modlitwy, przeżycie najbliższych dni!

 1. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PITu. Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swoim doświadczeniem będzie służyć Stefan Staniewicz – psycholog z Przemyśla. O bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Dziś już po raz ostatni, po każdej Mszy Świętej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 4. W najbliższy wtorek 1 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy
 5. W ostatnią niedzielę kwietnia rozpoczęcie XXII sezonu motocyklowego. Suma o godz. 11.00. Podczas spotkania będzie można oddać krew. 1 maja Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal podczas dorocznej XXVII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych. Zapraszamy
 6. PKS Przemyśl Sp. z o.o. informuje, że od dnia 03.2022 r. uruchomił nową linię: Przemyśl – Kalwaria Pacławska przez: Kupiatycze, Darowice, Młodowice, Nowosiółki Dydyńskie. W niedziele:
  Odjazdy z Przemyśla o godz. 10.00, 11.30, 15.00, 16.30;
  Odjazdy z Kalwarii o godz. 10.50, 12.25, 15.50, 17.20.

  • PKS zaprasza do skorzystania z przewozów.
 7. 23 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu o godz. 18.00 odbędzie się koncert w XX-lecie Międzynarodowych Warsztatów muzyki Gospel. Zapraszają organizatorzy.
 8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Ze względu na wyłącznie Domu Pielgrzyma z możliwości skorzystania przez pielgrzymów, z posiłków można skorzystać w nowej Sali Pielgrzyma znajdującej się obok namiotu. Wejście od strony klasztoru i od strony kaplicy Tyszkowskich.

Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Pani Kalwaryjska wstawia się za nami.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.