XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 10. 2022 r.

 

 1. Dzisiaj procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego. O 14.00 rozpocznie się Gala Finałowa IV Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”
 2. We czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 3. We czwartek Waszej pamięci modlitewnej polecamy Edwarda z racji imienin. Niech Matka Bożej Kalwaryjska wyprasza Solenizantowi u Swego Syna ogrom łask Bożych w posłudze w tym sanktuarium.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 16:00. Zapraszamy dzieci do naszej świątyni.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 6. W sobotę 22 października w naszej parafii tradycyjna akcja „Liść” – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 8. 20 lipca siedmioletni Miłosz Pyrda z parafii Sierkoście w naszym dekanacie uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dzisiaj jest już po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej z poważnym uszkodzeniem mózgu. Dlatego parafianie organizują zbiórkę, aby pomóc Miłoszowi i jego rodzicom. Dzisiaj kwestują do puszek po Mszach św. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Więcej informacji zamieszczono w gablocie.
 9. W niedzielę 16 października przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „ Blask Prawdy – Veritatis Splendor”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.
 10. Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca informuje, że bezpłatne telefoniczne dyżury terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 11. W piątek 14.10 po Mszy św. o godz. 18.00 o. Adam zaprasza młodzież z naszej parafii na spotkanie formacyjne. Zbiórka przy zakrystii.
 12. Zachęcamy do skorzystania z oferty rekolekcji. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium.
 13. We czwartki października zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja potrwa do godz. 20.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski, zawierzając Panu Jezusowi troski naszego codziennego życia.
 14. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 15. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 16. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne oraz nabyć kalendarz rolniczy na przyszły rok.

 

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.