XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 10. 2022 r.

 

 1. Przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „ Blask Prawdy – Veritatis Splendor”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty, – modlimy się w int. służby zdrowia, we czwartek przypada wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, w piątek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię współpatrona naszej prowincji franciszkańskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 16:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież.
 4. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 5. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 6. W przyszłą sobotę 22 października w naszej parafii tradycyjna akcja „Liść”  – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy   do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 7. Dziś w ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy im. o. Wenantego Katarzyńca. dziś, po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w pomieszczeniu przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym, z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej i fachowej pomocy. Więcej informacji na temat ośrodka i jego działalności na stronie internetowej pomoc.kalwariapaclawska.pl
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały oraz inne opracowania związane z O. Wenantym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 9. Zachęcamy do skorzystania z oferty rekolekcji. Więcej informacji na temat rekolekcji wspólnotowych i indywidualnych, weekendów można odnaleźć na tablicy umieszczonej na murze po prawej stronie placu kościelnego oraz na ulotkach rozłożonych w Bazylice i w Domu Pielgrzyma – ws. Powyższych informacji odwiedź także stronę internetową sanktuarium.
 10. We czwartki października zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja potrwa do godz. 20.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski, zawierzając Panu Jezusowi troski naszego codziennego życia.
 11. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowe składane do skarbony. Przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 12. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.
 13. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. .

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.