UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31. 05. 2020 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy, zatem o Jego dary, tak bardzo potrzebne w życiu każdego chrześcijanina. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”. Uroczysta suma Odpustowa o godz. 11.00.

W tygodniu Msze święte i nabożeństwa są transmitowane poprzez nasz sanktuaryjny profil Facebook (Sanktuarium Kalwaria Pacławska), kanał na Youtube (Kalwaria Pacławska) oraz Radio Fara. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte w Sanktuarium o g. 7:00; 18:00.

3. Ponadto z kalendarza liturgicznego: we wtorek 8.my dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy, we środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

4 We wtorek o godz. 7.00 swoją Mszę w. prymicyjną będą sprawować tegoroczni neoprezbiterzy. Po mszy św. udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Wieczorna Msza św. o rychłą beatyfikację O. Wenantego Katarzyńca, po Mszy św. półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w domach z racji I piątku miesiąca. W najbliższy piątek o godz. 10.00 kapłan rozpocznie odwiedziny chorych.

7. W sobotę, 6 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. 18.00 wyruszy procesja różańcowa do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się wtedy okres spowiedzi wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a wieczorna Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

9. W 2020 r. obchodzimy piątą rocznicę beatyfikacji bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkanów zamordowanych w Pariacoto w 1991 r.  Wspomnienie liturgiczne błogosławionych przypada na 7 czerwca, ponieważ tego dnia w 1986 r. bł. Michał przyjął święcenia diakonatu, a bł. Zbigniew święcenia prezbiteratu. W tym roku 7 czerwca przypada w niedzielę Trójcy Świętej. Mimo że od śmierci męczenników upłynęło już 29 lat, ciągle na nowo ich odkrywamy. Szczególnym darem jest nieznane dotąd nagranie z lutego 1989 r., jakie po latach zostało odnalezione. Ukazuje ono pierwsze miesiące obecności franciszkanów na misji w Peru. Po latach możemy na nim zobaczyć ruchomy obraz bł. Zbigniewa, który dla każdego był bratem i oddał swoje życie za wiarę. Film możemy obejrzeć poprzez stronę franciszkanie.pl.

10. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec – zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, w Nowosiółkach pod krzyżem w niedziele o godz. 16:00 i o 18:00 w dni powszednie. oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii.

11. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy O. Wenantego Katarzyńca zapraszamy do skorzystania z telefonicznych bezpłatnych porad specjalistów: psychoterapeutów, doradców życia rodzinnego, pedagogów specjalnych, terapeutów uzależnień. Informacje o zaplanowanych dyżurach są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej pomoc.kalwariapaclawska.pl. Po Mszy o godz. 11.00 w pomieszczeniu przy zakrystii można skorzystać z porad Anety Mróz-Kuźniak doradcy życie rodzinnego i mediator rodzinnej.

12. Dziś obchodzimy 1. urodziny naszego ośrodka i zakończenie kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra 2020. Z tej okazji, po każdej Mszy Świętej, można złożyć ofiarę do puszki na dalszą działalność ośrodka. Zapraszamy również na kiermasz domowego ciasta oraz rękodzieła, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz charytatywnej działalności naszego sanktuarium.

13. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Przypominamy wiernym zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

14. Trwają prace przy polichromii naszej świątyni, przy kaplicach dróżkowych oraz zabudowaniach gospodarczych i w budynku kamienicy. Rozpoczynamy prace przy kaplicach: Kajfasza i w Leszczynach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Bliższe informacje o przeprowadzanych pracach konserwacyjnych można znaleźć na ulotkach z tyłu kościoła.  Jest tam też numer konta klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

15. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, od 10.00 – 16.00, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Przy grobie O. Wenantego polecamy nowe opracowania dotyczące O. Wenantego Katarzyńca (życiorys, listy, świadectwa, nowenny, obrazki itp.).

16. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721 212 260.

17. Intencje mszalne w naszym sanktuarium można zamawiać:

  • osobiście w zakrystii kościoła

  • telefonicznie: +48 16 671 95 44

  • lub poprzez e-mail: sanktuarium@kalwariapaclawska.pl

W naszym sanktuarium odprawiamy trzy rodzaje intencji:

  • indywidualne z określonym terminem – jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. w podanej intencji; należy najpierw uzgodnić z klasztorem termin jej odprawienia (dzień i godzinę). Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: po uzgodnieniu terminu należy dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “(data i godzina uzgodnionej mszy, kluczowe słowa intencji np. za kogo)”

  • indywidualne bezterminowe – jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. w podanej intencji; jednak nie będzie znana przez zamawiającego data, godzina i miejsce odprawienia tej Mszy św. (niektóre będą w sanktuarium, w kaplicy klasztornej lub na wyjeździe poza klasztorem). Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “msza św. bezterminowa, kluczowe słowa intencji np. za kogo”

  • składkowe za wstawiennictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej – ze względu na licznych pielgrzymów, dzięki specjalnemu pozwoleniu abpa Adama Szala, jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. składając ją w wielu intencjach. Taką Mszę św. odprawiamy w każdą środę i sobotę o. g. 7:00 przy obrazie Matki Bożej. To są zawsze i najszybciej dostępne intencje jakie można zamówić w naszym sanktuarium. Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: po uzgodnieniu terminu należy dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “(data i godzina uzgodnionej mszy, kluczowe słowa intencji np. za kogo)”

Numer konta bankowego:

89 1240 1776 1111 0000 1936 2478

Klasztor Znalezienia Krzyża Św.

Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych

37-743 Kalwaria Pacławska 40

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna potrzebne dary Ducha Świętego!

Konsekracja ołtarza głównego w Kalwarii Pacławskiej przez abpa Adama Szala


ZAPRASZAMY do obejrzenia reportażu o o. Wenantym Katarzyńcu w TV Trwam w dwóch odcinkach. Prosimy Was o promocję i udostępnianie tej informacji.

Cz. 1

Cz. 2

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z realizowanego projektu: “Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”.

Wesprzyj renowację kościoła.