XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05. 07. 2020 r.

1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody  i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań. Informacje na stronie internetowej franciszek.pl i w gablotach.

2. Po Mszy św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Wieczorna Mszą św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek, we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej na pomoc dla poszkodowanych przez ulewy.

4. Zapraszamy na nieszpory codziennie o godz. 17:30 oraz do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii.

W tygodniu Msze święte i nabożeństwa są transmitowane poprzez nasz sanktuaryjny profil Facebook (Sanktuarium Kalwaria Pacławska), kanał na Youtube (Kalwaria Pacławska) oraz Radio Fara. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i patronki Dzieł Misyjnych, we środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera; we czwartek, wspomnienie Świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników; w piątek, wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy, w sobotę, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

6. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.

7. W dalszym ciągu trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych oraz w czterech kaplicach dróżkowych i przy kaplicy w Leszczynach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Bliższe informacje o przeprowadzanych pracach konserwacyjnych można znaleźć na ulotkach z tyłu kościoła. Jest tam też numer konta klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.

8. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy O. Wenantego Katarzyńca zapraszamy do skorzystania z telefonicznych bezpłatnych porad specjalistów: psychoterapeutów, doradców życia rodzinnego, pedagogów specjalnych, terapeutów uzależnień. Informacje o zaplanowanych dyżurach są dostępne na plakatach oraz na stronie internetowej pomoc.kalwariapaclawska.pl.

Dziś, po Mszach Świętych o godz.  9.00 i 11.00, w pomieszczeniu przy zakrystii, będzie można skorzystać z porad Anety Mróz-Kuźniak doradcy życia rodzinnego i mediator rodzinnej, a za tydzień 12 lipca terapeuty terapii uzależnień Łukasza Kowalczyka.

9. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Przy grobie o. Wenantego Katarzyńca polecamy nowe opracowania dotyczące Jego posługi (życiorys, listy, świadectwa, nowenny, obrazki itp.). Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721 212 260.

10. Intencje mszalne w naszym sanktuarium można zamawiać:

  • osobiście w zakrystii kościoła

  • telefonicznie: +48 16 671 95 44 lub kom.+48 694 347 336

  • lub poprzez e-mail: sanktuarium@kalwariapaclawska.pl (Prosimy nie zrażać się informacjami zwrotnymi e-maila, mówiącymi o nie dochodzących wiadomościach. Ojciec kustosz mimo to otrzymuje je i odpowie w przeciągu jednego lub dwóch dni).

W naszym sanktuarium odprawiamy trzy rodzaje intencji:

  • indywidualne z określonym terminem – jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. w podanej intencji; należy najpierw uzgodnić z klasztorem termin jej odprawienia (dzień i godzinę). Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: po uzgodnieniu terminu należy dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “(data i godzina uzgodnionej mszy, kluczowe słowa intencji np. za kogo)”

  • indywidualne bezterminowe – jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. w podanej intencji; jednak nie będzie znana przez zamawiającego data, godzina i miejsce odprawienia tej Mszy św. (niektóre będą w sanktuarium, w kaplicy klasztornej lub na wyjeździe poza klasztorem). Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “msza św. bezterminowa, kluczowe słowa intencji np. za kogo”

  • składkowe za wstawiennictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej – ze względu na licznych pielgrzymów, dzięki specjalnemu pozwoleniu abpa Adama Szala, jeden z kapłanów odprawia jedną Mszę św. składając ją w wielu intencjach. Taką Mszę św. odprawiamy w każdą środę i sobotę o. g. 7:00 przy obrazie Matki Bożej. To są zawsze i najszybciej dostępne intencje jakie można zamówić w naszym sanktuarium. Należy podać treść intencji telefonicznie lub poprzez email (sanktuarium@kalwariapaclawska.pl). Sposób złożenia dobrowolnej ofiary: po uzgodnieniu terminu należy dokonać przelew na nr konta podany poniżej z dopiskiem “(data i godzina uzgodnionej mszy, kluczowe słowa intencji np. za kogo)”

Numer konta bankowego:

89 1240 1776 1111 0000 1936 2478

Klasztor Znalezienia Krzyża Św.

Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych

37-743 Kalwaria Pacławska 40

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę Wszechmogącego Boga!

 


Bł. Zbigniew Strzałkowski – w odkrytych kadrach filmu z Peru z 1989r.


Konsekracja ołtarza głównego w Kalwarii Pacławskiej przez abpa Adama Szala


ZAPRASZAMY do obejrzenia reportażu o o. Wenantym Katarzyńcu w TV Trwam w dwóch odcinkach. Prosimy Was o promocję i udostępnianie tej informacji.

Cz. 1

Cz. 2

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z realizowanego projektu: “Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”.

Wesprzyj renowację kościoła.