Ogłoszenia duszpasterskie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 20. 09. 2020 r.

 1. W piątek rozpoczynamy 9-dniową Nowennę przed uroczystością św. Ojca Franciszka – modlitwy nowennowe w czasie Mszy św. porannych. W Uroczystość św. Ojca Franciszka 4 października.
 2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, we środę wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, w piątek wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 3. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 spotkanie Członków Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Sali Fredry.
 4. W dalszym ciągu trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych oraz w czterech kaplicach dróżkowych. Do kaplic: Domku Matki Bożej i Grobu Matki Bożej powróciły po konserwacji ołtarze. Przy kaplicy w Leszczynach prace konserwatorskie dobiegają końca. Do świątyni powróciły stalle, drzwi zewnętrzne od strony kaplicy św. Anny oraz kolejny konfesjonał po konserwacji. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 5. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym, wśród nowości są m.in.: książka: „Bóg zadziałał w moim życiu”. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
 6. W dniach 7 – 15 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie www.kalwariapaclawska.pl (zakładka Rekolekcje).
 7. Prosimy rodziców z naszej parafii o zgłaszanie do zakrystii chętnych uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej, którzy pragną przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Czas zapisów do końca września.
 8. „Podkarpacki sezon motocyklowy” zakończy się w niedzielę 4 października Mszą św. na galerii. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję poboru krwi. 
 9. W sobotę, 10 października odbędzie się pielgrzymka Róż Żywego Różańca do naszej Bazyliki z dekanatów: Kalwaria Pacławska i Bircza w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki Róż Różańcowych. W tym roku w 23 sanktuariach i kościołach Archidiecezji Przemyskiej będziemy gromadzić się na modlitwie różańcowej. W najbliższym czasie podamy szczegóły tego spotkania.
 10. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do 16.00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne.

  Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…