Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  09. 05. 2021 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Jasnogórskim w intencji ustania pandemii. 
 2.   W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – o godz. 14:00. Msza św. w kaplicy Grobu Matki Bożej a przy kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa okolicznościowe nabożeństwo. 
 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; we środę wspom. Św. Leopolda  Mandicia z Hercegnovi, prezbitera; w piątek święto św. Macieja, Apostoła; w sobotę wspom. Św. Małgorzaty z Kortony.
 2. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszły czwartek nasza młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Od 21 do 23 maja rekolekcje Przewodników Kalwarysjkich. Zapraszamy także tych którzy pragną zostać przewodnikiem kalwaryjskim. Zgłoszenia do Domu Pielgrzyma. 
 3. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 1. W ramach Roku Ojca Wenantego, w dniach 17-20 czerwca 2021 r. odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę: „Śladami Ojca Wenantego”. Pielgrzymka, która miała być w maju, została przełożona właśnie na czerwiec. Koszt pielgrzymki to 890 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej wenanty.pl. Natomiast we wrześniu, w dniach 23-26, planujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy, koszt pielgrzymki 560 zł.
 1. Również w ramach Roku Ojca Wenantego organizujemy, już po raz trzeci, Konkurs Literacki: „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Informacje o konkursie zamieszczone są na stronie wenanty.pl, plakatach i ulotkach.
 1. Przy grobie Ojca Wenantego znajdują się materiały o Słudze Bożym, m.in. najnowsza, i jak do tej pory najlepsza biografia: „Wenanty Katarzyniec, franciszkanin”. Prosimy także o przysyłanie świadectw i łask otrzymywanych za wstawiennictwem Ojca Wenantego, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji. 
 1. Od 28 do 30 maja zapraszamy na weekend w ciszy “Z Maryją w szkole Słowa“, którego tematem przewodnim będzie zawierzenie Maryi. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
 1. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, działającym przy naszej parafii, po Maszach Świętych o godzinie 9 i 11 – dyżurować będzie: Ewa Radyk – prawnik i adwokat kościelny. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 1. W ramach kampanii Kilometry Dobra, jeszcze dziś (09.05) koło kaplicy św. Rafała po Mszy św. o godzinie 9 i 11, zorganizowany zostanie kiermasz prac ręcznych wykonanych przez wychowanków i terapeutów Wtz (warsztaty terapii zajęciowej) z Przeworska, będzie także możliwość nabycia ciepłych napojów i domowych wypieków.

    Natomiast za tydzień (w niedzielę 16.05), zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na Mszę św. na godzinę 11.00 – inaugurującą sezon rowerowy. Zaraz po niej poświęcenie bicykli przed bazyliką. Dochód z przeprowadzonych akcji przeznaczony będzie na działalność oraz rozbudowę Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy. Już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie i udzielone wsparcie.

 1. Telefonicznie i internetowo można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. 
 2. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.  
 3. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.  

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…