Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 21. 02. 2021 r.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.  Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali. Msze św. w niedzielę o 8.00, 11.00, 14.30 i o 16.00.
  2. Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego w naszym Sanktuarium w piątek o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej.  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  3. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca zapraszamy do skorzystania z telefonicznych, bezpłatnych porad specjalistów. Informacje o zaplanowanych dyżurach są dostępne na stronie internetowej www.pomoc.kalwariapaclawska.pl oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.  Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, pomieszczeniu przy zakrystii, dyżurować będzie – Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
  4. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy życia codziennego do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. W tym celu w naszym sanktuarium został przygotowany specjalny tekst modlitwy, który ma  pomóc w dokonaniu zawierzenia. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej
  5. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym, m.in. najnowsze książki: ”Bóg zadziałał w moim życiu” i „Prorok ze Lwowa”.  Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
  6. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
  7. W zakrystii można nabyć „paschaliki” i „miód” w cenie 8 i 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na dzieła prowadzone Caritas Archidiecezji Przemyskiej.   
  8. Wielkopostne misje parafialne rozpoczynamy w najbliższą środę 24 lutego, a zakończymy w niedzielę. Program zamieszczony jest na stronie internetowej oraz wystawiony są za ławkami z tyłu kościoła. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na te szczególne dni w roku liturgicznym. Misje poprowadzi  O. dr Piotr Paradowski – z Zielonej Góry. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w misjach parafialnych.
  9. Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane  z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. 
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik czynny pod chórem po sumie.      

Na czas, pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!