Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU – 29. 11. 2020 r.

 1. Rozpoczynamy dziś ADWENT, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to okres nie tylko radosnego oczekiwania, ale i refleksji nad swoim życiem, by odpowiednio przygotować swe serce na spotkanie z przychodzącym Jezusem.  W czasie adwentu Msze św. Roratnie sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 7:00. Również dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowy rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.  
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświecenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na remont świątyni. Są też do nabycia świecie wigilijne w cenie 6 zł, które przeznaczone są na działalność CARITASU.  Zapraszamy. 
 3. O 17.30 zapraszamy na nieszpory, czyli liturgiczną modlitwę psalmami, która będzie poprzedzona obrzędem odnowieniem ślubów zakonnych przez braci posługujących w naszej bazylice. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
 4. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. z możliwością spowiedzi w piątek o godz. 17.00.
 6. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Andrzeja,  Apostoła, we czwartek św. Franciszka Ksawerego prezbitera.   
 7. W przyszłą niedzielę XXI Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Puszka po Mszach św. przeznaczona na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 8. Dziś, ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy im. o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11.00, w pomieszczeniu przy zakrystii, dyżur będzie pełniła Ewa Radyk – prawniczka i adwokat kościelny, Zapraszamy. Więcej informacji o stałych dyżurach i działalności Ośrodka na stronie internetowej www.pomoc.kalwariapaclawska.pl., oraz w gablocie przy wyjściu z Kościoła.  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej i fachowej pomocy. 
 9. Również od dziś do 20 grudnia, po każdej Mszy Św. niedzielnej przy wejściu głównym do bazyliki w ramach kiermaszu świątecznego rozprowadzamy wieńce adwentowe oraz stroiki na stół wigilijny. Do nabycia również paluszki o. Wenantego.  Zebrane fundusze przeznaczone będą na działalność oraz rozwój naszej kalwaryjskiej poradni, a także na rozwój kultu Sł. Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Już teraz dziękujemy za Waszą życzliwość i zainteresowanie.  
 10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się w bocznym wejściu do kościoła.   
 11. Do jutra trwa Powszechny Spis Rolny. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego rolnika
 1. Fundacja „Brat Słońce” organizuje świąteczną akcję „laptop pod choinkę”, zakupiony sprzęt trafi do rodzin, również z naszej parafii, w których nauka zdalna okazała się skomplikowana i spowodowała wśród dzieci nierówny dostęp do wiedzy. Wszelkie informacje o tej akcji znajdują się w gablocie przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej fundacji.  Zachęcamy do zaangażowania się w te akcję i wspólnie podarujmy dzieciom laptop, który będzie dostosowany do potrzeb uczniów. 
 2. W ostatnią niedzielę stycznia (31 I) odbędzie się finał VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel.    W związku z sytuacją pandemiczną Festiwal odbędzie się on-line. Należy wypełnić kartę uczestnictwa i  zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną na adres  p.kasjan@ck.przemysl.pl. do 15 stycznia 2021 r.
  Do pobrania REGULAMIN FESTIWALU

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!