- Dziś w Kościele Katolickim rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
- W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
- Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego
- Zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się naszej bazylice kalwaryjskiej w przyszłym tygodniu w dniach 24-25 stycznia 2026 r. (sobota – niedziela). W związku z tym w niedzielę o godz. 11.00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Marcin Drąg – wikariusz naszej prowincji zakonnej z Krakowa. Więcej informacji w Internecie i na plakatach.
- W związku z Festiwalem, w przyszłą niedzielę 25 stycznia Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiona w kaplicy Domu pielgrzyma. Nie będzie również różańca 24 i 25 stycznia (sobotę i niedzielę) o godz. 19.00.
- W zakrystii można zmówić intencje mszalne i poświęcić dewocjonalia.
- Bufet Domu Pielgrzyma jest dziś (18 stycznia) jest nieczynny. Sklepik franciszkański z dewocjonaliami znajdujący się pod chórem jest czynny w godzinach 10.00 – 16.00. W sezonie zimowym toaleta dostępna jest w budynku klasztornym obok sali Fredry (wejście od placu kościelnego) a także przy zakrystii.
Dziękując za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim parafianom, pielgrzymom i dobroczyńcom dobrej niedzieli i nieustannej opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej!

Workflow: {}