Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu – 7. 03. 2021 r.
1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
2. Msze św. w niedzielę o 8.00, 11.00, 14.30 i o 16.00.
3. Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego w naszym Sanktuarium w piątek o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Przypominamy, że za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
4. Obecny rok z woli papieża Franciszka jest poświęcony świętemu Józefowi. Nowennę przed jego uroczystością rozpoczniemy w środę, modląc się po Mszy św. porannej.
5. W ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca zapraszamy do skorzystania z telefonicznych, bezpłatnych porad specjalistów. Informacje o zaplanowanych dyżurach są dostępne na stronie internetowej www.pomoc.kalwariapaclawska.pl oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Jeszcze dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w pomieszczeniu przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Agnieszka Łach – pedagog, resocjalizator, na co dzień pracująca z dziećmi autystycznymi. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
6. Również od dzisiejszej niedzieli, przez cały miesiąc, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy wejściu głównym do bazyliki, rozprowadzane będą ozdoby świąteczne oraz paluszki o. Wenantego. Kiermasz jest równocześnie inauguracją kolejnej edycji Kilometrów Dobra, z której dochód przeznaczony jest w całości na działalność oraz rozwój naszej poradni. Więcej o tej inicjatywie na ulotkach z tyłu bazylki oraz na stronie www.kilometrydobra.pl Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasz udział i pomoc!
7. Już teraz zapraszamy na Weekend w ciszy „Z Maryją w szkole Słowa”, którego tematem będzie zawierzenie. Termin spotkania to 16-18 kwietnia br. Więcej informacji na stronie kalwaria.franciszkanie.pl
8. Jak zawsze, zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy, do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej
9. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
10. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy, znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
11. W zakrystii można nabyć „paschaliki” i „miód” w cenie 8 i 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na dzieła prowadzone Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik czynny pod chórem po sumie.
Na czas, kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.