Nowy Rok  –   Świętej Bożej Rodzicielki

 1. 01. 2023 r.
 2. Dzisiaj, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, „światowy dzień modlitwy o pokój”. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym:00, 11.00, i 16.00.
 3. Swoje imieniny obchodzi dzisiaj O. Mieczysław Maliszewski. Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 4. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”), Msze Święte w porządku niedzielnym (8:00, 11:00 i 16:00) a w Leszczynach o 9.30 – poświęcenie kredy, kadzidła i mirry po każdej Eucharystii.
 5. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw dzieci i Młodzieży w intencji Misji oraz kolędowania na rzecz misji. W naszej parafii powstała dziecięca grupa misyjna. Będą po raz pierwszy kwestować na nasze misje franciszkańskie dzieląc się radością bożonarodzeniową śpiewem kolęd. Ofiary będą zbierane do puszki, natomiast dzieci można obdarować słodyczami. 6 stycznia kolędowanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kalwarii i Pacławiu, natomiast w sobotę (7 stycznia) również od godz. 9.00 dzieci kolędować będą w Nowosiółkach Dydyńskich i w Leszczynach. Prosimy o życzliwe przyjęcie najmłodszych kolędników.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00
 7. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 11.00 po niej medytacja i o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy
 8. Zmiana tajemnic żywego różańca odbędzie się w niedzielę 8 stycznia po Mszy św. o g. 8:00. Msza św. o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie. Natomiast w niedzielę, 15 stycznia spotkanie opłatkowe dla członków róż Żywego Różańca w świetlicy w Nowosiółkach o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z o. Aleksandrem Paprzyckim – spowiednikiem, kierownikiem duchowym, socjoterapeutą oraz terapeutą uzależnień. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 10. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rekolekcyjną na Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2023 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła
 11. W niedzielę 15 stycznia odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie małego Frania, który potrzebuje terapii genowej w walce z SMA, na leczenie i rehabilitację. Bliższe informacje o chorobie Frania znajdziemy na stronie siepomaga.pl/franek
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy pełni łask od Nowonarodzonego Zbawiciela                          i nieustannej opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.