NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31. 03. 2024 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia świąt w naszej Bazylice. W sposób szczególny tym, którzy brali udział w Misterium Męki Pańskiej, złożyli swe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój świątyni, brali udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię, Panu Organiście Piotrowi, Osobom pomagającym w świątecznym ubraniu Kościoła i zaangażowanym w śpiew i liturgię, Bratu Pawłowi, Bratu Rafałowi. oraz pracownikom klasztoru i Domu Pielgrzyma z Panią Eweliną za czele za ogrom prac przy dekorowaniu przygotowaniu świątyni. Dziękujemy także za wszystkie dary materialne (spożywcze) przekazane w tych dniach dla naszej-Wspólnoty. Za życzenia składane osobiście i drogą elektroniczną – wszystkie odwzajemniamy i polecamy wszystkich Matce Bożej Kalwaryjskiej i Jezusowi Zmartwychwstałemu.
 2. Jutro „Poniedziałek Wielkanocny” – Msze św. w porządku niedzielnym – o godz.: 7:30. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00, w Leszczynach o 9:30.
 3. Rozpoczynamy przeżywać radosną oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki zwycięstwa Chrystusa na cały tydzień. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 5. We czwartek wieczorna Msza św. w int. powołań zakonnych, kapłańskich i misyjnych oraz o rychłą beatyfikację O. Wenantego Katarzyńca, po Mszy św. pół godzinna adoracja NS.
 6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych od 10.00
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.30 medytacja, o godz. 12.00 Msza św. po Mszy św. różaniec. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i konferencja, a o 18.00 Msza św.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 9.00 film o O. Wenantym w sali kinowej, o 11.00 Msza św. pod przew. O. Prowincjała Mariana Gołąba, a po Mszy św. koncert chóru i kwartetu z Sanoka.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00. Pamiętajmy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy, wobec Najświętszego Sakramentu, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy ten odpust zyskują za odmówienie koronki poza świątynią.
 10. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 9.00 i 11.00, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Adam Dudek – duszpasterz i spowiednik.
 11. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 12. VI edycja KURSU ALFA – rozpocznie się 09 kwietnia (we wtorek) o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapisy telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!
 13. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 14. Na poniedziałek 8 kwietnia przeniesiona została Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. w Dzień Świętości Życia, po Mszach Św. będzie można w naszym Sanktuarium w sposób uroczysty zainaugurować tę inicjatywę modlitewną. Deklaracje z niezbędnymi informacjami wyłożone za ławkami z tyłu Kościoła.
 15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Dom Pielgrzyma i sklepik w święta nieczynne.

Niech Chrystus Pan mocą swego Zmartwychwstania opromienia swoim światłem wszystkich: Parafian, Pielgrzymów i Gości; niech stanie się źródłem prawdziwej radości; niech nas umocni w stawaniu się Jego świadkami w życiu codziennym, przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej niech nam błogosławi i strzeże.

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.