Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

 1. 12. 2023 r.

 

 1. Dzisiaj święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie starego roku. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o g. 16:00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nowy Rok powitamy Eucharystią o godzinie 00:15, prosząc o Boże błogosławieństwo w Nowym, 2024 Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 3. W poniedziałek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, „światowy dzień modlitwy o pokój”. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym.
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z o. Adamem Dudkiem – duszpasterzem, spowiednikiem i kierownikiem duchowym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 5. Przypominamy, że w związku z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami jaki otrzymaliśmy od Ojca Świętego, zachęcamy do skorzystania z tego daru w świątyniach franciszkańskich na całym świecie z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio. Odpust można zyskać do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2024 r.).
 6. Zapraszamy na koncert laureatów ubiegłorocznego przeglądu kolęd i Pastorałek który odbędzie się 7 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00.  Szczegóły na plakatach.
 7. Trwają zapisy na 18 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które będzie od 29 stycznia do 3 lutego 2024. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 8. Swoje imieniny obchodzi jutro Mieczysław Maliszewski. Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 9. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego („Trzech Króli”), Msze Święte w porządku niedzielnym (8:00, 11:00 i 16:00) a w Leszczynach o 9.30 – poświęcenie kredy, kadzidła i mirry po każdej Eucharystii.
 10. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem modlitw dzieci i Młodzieży w intencji Misji oraz kolędowania na rzecz misji. W naszej parafii kolędować będzie dziecięca grupa misyjna. Będą po raz drugi kwestować na nasze misje franciszkańskie dzieląc się radością bożonarodzeniową śpiewem kolęd. Ofiary będą zbierane do puszki, natomiast dzieci można obdarować słodyczami. 6 stycznia kolędowanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kalwarii i Pacławiu, natomiast w niedzielę (7 stycznia) również od godz. 9.00 dzieci kolędować będą w Nowosiółkach Dydyńskich i w Leszczynach. Prosimy o życzliwe przyjęcie najmłodszych kolędników.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek o 7.00 Msza św. w o powołania kapłańskie i o beatyfikację O. Wenantego oraz po Mszy św. pół godzinna Adoracja NS, a w piątek odwiedzimy chorych od godz. 10.00
 12. Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca w tym miesiącu nie będzie ze względu na przypadającą w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 13. Wyjątkowo, 7 stycznia, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Zmiana tajemnic Różańca, odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 styczna po Mszy św. o godz. 8.00. Również w niedzielę, 14 stycznia spotkanie opłatkowe dla członków róż Żywego Różańca w świetlicy w Nowosiółkach o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 14. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy pełni łask od Nowonarodzonego Zbawiciela i nieustannej opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.