NIEDZIELA  PALMOWA  CZYLI  MĘKI   PAŃSKIEJ

 1. 04. 2023 r.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach Kalwaryjskich, które rozpocznie się dzisiaj około g. 12:30 przy kaplicy „Domku Matki Bożej”. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.
 2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary:

WIELKI CZWARTEK (06.04) – o g. 10:00 w Archikatedrze Przemyskiej ks. Arcybiskup wraz z przybyłymi kapłanami sprawuje Mszę Krzyżma, która jest znakiem jedności kapłanów z Pasterzem Diecezji. O g. 18:00 w naszym Sanktuarium Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i całonocna adoracja.

WIELKI PIĄTEK (07.04) – dzień postu ścisłego (tzn. ilościowego – trzy posiłki w tym jeden do syta – i jakościowego – bez pokarmów mięsnych). Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy”. O g. 8:30 tzw. „ciemna Jutrznia”. O g. 12:00 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach – początek przy „Domku Matki Bożej”. O g. 16:00 Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy „grobu Bożego” i adoracja, na początku której odśpiewamy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA (08.04.) – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „Bożym grobie”. O g. 8:30 Liturgia Godzin.  Poświęcenie pokarmów w kościele o g. 10:00, 11:00 i 12:00, w Leszczynach o g. 11:00, w Nowosiółkach o g. 11:30.  Wigilia Paschalna o g. 20:00!. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. i procesja rezurekcyjna o g. 6:00, następnie Msze św. o g. 9:00; 11:00: 16:00 i 18.00, w Leszczynach o 9:30. Zadbajmy o godne, pełne wiary i modlitwy, przeżycie najbliższych dni!

 1. Chorych w domach kapłan odwiedzi w Wielką Środę od godz. 10.00
 2. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 4. Jeszcze tylko dziś po każdej Mszy Świętej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Wspomniane rękodzieło można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 5. Przy naszej parafii wznawiamy KURS ALFA. V edycja rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapraszamy.
 6. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do Domu Pielgrzyma na ciepłe posiłki Zapraszamy do naszych sklepików: po lewej stronie ołtarza Głównego i pod chórem. Korzystając z naszych ofert wspieracie rozwój tego miejsca.

 

 

Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Pani Kalwaryjska wstawia się za nami.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.