NIEDZIELA  PALMOWA  CZYLI  MĘKI   PAŃSKIEJ

24. 03. 2024 r.

  1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach Kalwaryjskich, które rozpocznie się dzisiaj około g. 12:30 przy kaplicy „Domku Matki Bożej”. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g. 15:15.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary:

WIELKI CZWARTEK (28.03) – o g. 10:00 w Archikatedrze Przemyskiej ks. Arcybiskup wraz z przybyłymi kapłanami sprawuje Mszę Krzyżma, która jest znakiem jedności kapłanów z Pasterzem Diecezji. O g. 18:00 w naszym Sanktuarium Msza św. Wieczerzy Pańskiej, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i adoracja do 22.00.

WIELKI PIĄTEK (29.03) – dzień postu ścisłego (tzn. ilościowego – trzy posiłki w tym jeden do syta – i jakościowego – bez pokarmów mięsnych). Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy”. O g. 8:30 tzw. „ciemna Jutrznia”. O g. 12:00 Misterium Męki Pańskiej na Dróżkach – początek przy „Domku Matki Bożej”. O g. 16:00 Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy „grobu Bożego” i adoracja do 22.00, na początku której odśpiewamy Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA (30.03.) – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w „Bożym grobie”. O g. 8:30 Liturgia Godzin. Poświęcenie pokarmów w kościele o g. 10:00 i 11:00, w Leszczynach o g. 11:00, w Nowosiółkach o g. 11:30. Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o g. 20:00 i zakończymy procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoMsza św. i procesja rezurekcyjna o g. 6:00, następnie Msze św. o g. 9:00; 11:00: 16:00 i 18.00, w Leszczynach o 9:30. Zadbajmy o godne, pełne wiary i modlitwy, przeżycie najbliższych dni! Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę z zimowego na letni (z 2.00 na 3.00).

  1. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
  2. VI edycja KURSU ALFA – rozpocznie się 09 kwietnia (we wtorek) o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapisy telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  4. Jeszcze tylko dziś, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach naszej bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Wspomniane rękodzieło można także wylicytować do czwartku na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność oraz budowę naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
  5. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
  6. Na poniedziałek 8 kwietnia przeniesiona została Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Zapraszamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. w Dzień Świętości Życia, po Mszach Św. będzie można w naszym Sanktuarium w sposób uroczysty zainaugurować tę inicjatywę modlitewną. Deklaracje z niezbędnymi informacjami wyłożone za łąwkami z tyłu Kościoła.
  7. Od jutra, tj. poniedziałku, 25 marca, przechodzimy w Sanktuarium na letni czas sprawowania nabożeństw, tzn.: w niedziele Msze św. o godz.: 7:30; 9:00; 11:00; 16:00 i 18:00 w Leszczynach o 9:30. W ciągu tygodnia o g. 7:00 i 18:00. Różaniec o godz. 20.30 zakończony Apelem Maryjnym
  8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do Domu Pielgrzyma na ciepłe posiłki Zapraszamy do naszych sklepików: po lewej stronie ołtarza Głównego i pod chórem. Korzystając z naszych ofert wspieracie rozwój tego miejsca.

Prośmy Dobrego Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień, szczególnie w przeżywaniu wielkich tajemnic naszej wiary! Niech Pani Kalwaryjska wstawia się za nami.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.