NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. 04. 2022 r.

 

  1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00. Pamiętajmy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy, wobec Najświętszego Sakramentu, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy ten odpust zyskują za odmówienie koronki poza świątynią. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  3. W niedzielę 8 maja, na Mszę św. o godzinie 11.00, zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na uroczyste rozpoczęcie sezonu rowerowego. Po Eucharystii błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów oraz możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy.
  4. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek 3 dzień nowenny dziewięciu wtorków przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Również we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
  5. Nasze Sanktuarium organizuje w maju 2022 r. rekolekcje „przy grobie Ojca Wenantego” dla małżeństw oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na ulotkach, plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
  6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Sługi Bożego.
  7. 1 maja po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, Mszy św. o godz. 00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal podczas XXVII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych, a o 18.00 Msza św. z wystawieniem NS i modlitwami o uzdrowienie.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. W Domu Pielgrzyma czynny bufet, zapraszamy na ciepłe posiłki oraz do sklepików. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.