NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16. 04. 2023 r.

  1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00. Pamiętajmy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy, wobec Najświętszego Sakramentu, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy ten odpust zyskują za odmówienie koronki poza świątynią. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jednocześnie składamy podziękowania dla Katarzyny i Andrzeja za ofiarowanie dwóch obrazów Jezusa Miłosiernego.
  2. Trwamy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dzisiaj Eucharystia pod przew. Ks. dr Witolda Burdy – postulatora beatyfikacji Rodziny Ulmów, a o 12.00 koncert kalwaryjskich pieśni maryjnych w wykonaniu Sanockiego Chóru Kameralnego. Zapraszamy.
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
  5. We wtorek 2 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy,
  6. Przy naszej parafii wznawiamy KURS ALFA. V edycja rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapraszamy.
  7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
  8. „XXIII Podkarpacki sezon motocyklowy” rozpocznie się w niedzielę 30 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję poboru krwi. Natomiast Mszy św. 7 maja o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal podczas XXVIII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. W Domu Pielgrzyma czynny bufet, zapraszamy na ciepłe posiłki oraz do sklepików. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.