Niedziela Chrztu Pańskiego

8.01.2023r.

  1. Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Bożego. Tradycyjnie – poprzez dekoracje i śpiew kolęd w świątecznym klimacie trwamy do 2 lutego.
  2. Bóg zapłać za przyjęcie i wspólne kolędowanie z kapłanami w Waszych domach, także dziękujemy za przyjęcie naszych najmłodszych kolędników misyjnych. Dziękuję w sposób szczególny Pani Ewie i Pani Małgorzacie za zaangażowanie w przygotowanie kolędy i opiekę nad dziećmi oraz Państwu Lucynie i Henrykowi Rudawskim za przygotowanie muzyczne. Złożono ofiary w kwocie 3950 PLN, 10 Euro i 5 dolarów USA, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień, na co dzień pracujący z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  4. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską! Numer KRS znajduje się na ulotkach z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej sanktuarium. W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów stałą opieką modlitewną!
  5. W dniach 11 – 19 lutego br w Kalwarii Pacławskiejodbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.
  6. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2023 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła”.
  7. W niedzielę 15 stycznia odbędzie się zbiórka do puszek na ratowanie małego Frania, który potrzebuje terapii genowej w walce z SMA, na leczenie i rehabilitację. Bliższe informacje o chorobie Frania znajdziemy na stronie siepomaga.pl/franek
  8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na nowy, 2023 rok. Po sumie sklepik klasztorny czynny pod chórem w bocznym wejściu do kościoła.

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.