XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie puszka przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2 500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie. Procesja różańcowa po Mszy św. o g. 11:00. W trakcie procesji odmówimy różaniec – dlatego po południu nie będzie już nabożeństwa różańcowego. Procesję zakończymy przy Pomniku św. Jana Pawła II złożeniem kwiatów. Mszę św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył dr Andrzej Hejnowicz z Krakowa, podczas której nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii Dzieci Fatimskich: Franciszka i Hiacynty oraz będziemy modlić się o dar beatyfikacji Ojca Wenantego Katarzyńca z okazji jego 132 rocznicy urodzin. O 14.00 rozpocznie się Gala Finałowa III Konkursu Literackiego „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Szczegółowy program zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 1. We środę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. We środę Waszej pamięci modlitewnej polecamy O. Edwarda z racji imienin. Niech Matka Bożej Kalwaryjska wyprasza Solenizantowi u Swego Syna ogrom łask Bożych w posłudze w tym sanktuarium.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 16:00. Zapraszamy dzieci do naszej świątyni szczególnie we środę. Młodzież zapraszamy w piątki na 17.30.  Za tydzień (w niedzielę 17 października) po różańcu o godz. 16.00 w Nowosiółkach przy krzyżu zapraszamy na spotkanie Członków Róż Różańcowych w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich.
 4. Spotkanie wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz.7.30, a po niej w sali Fredry.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 6. W sobotę 23 października w naszej parafii tradycyjna akcja „Liść” – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy   do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 7. W dalszym ciągu trwają prace  trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych a także przy kaplicy Prokli na Gradusach oraz w Leszczynach.  Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć życiorys, obrazki, nowennę, kalendarze z Ojcem Wenantym na 2022 r. oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 9. Nasze Sanktuarium organizuje w jesieni 2021 r. rekolekcje dla małżeństw, kapłanów oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 10. W dniach 6-14 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie kalwaria.franciszkanie.pl (zakładka Rekolekcje).
 11. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Maszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii – dyżurować będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 12. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim, jest też do nabycia sanktuaryjny kalendarz kalwaryjski z kalendarium wydarzeń na przyszły rok oraz album wydany na I-szą rocznicę ustanowienia naszego sanktuarium Bazyliką Mniejszą. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 15.00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 13. Policja przestrzega przed naciągaczami. Trzeba zachować czujność. Pełny tekst odezwy zamieszczony w gablocie.
 14. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne oraz nabyć kalendarz rolniczy na przyszły rok.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.

ZOBACZ