1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny w którym w szczególny sposób obejmujemy modlitwą wszystkich misjonarzy oraz tych, którym głoszą Dobrą Nowinę.
 2. Spotkanie wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej dzisiaj po mszy św. o godz.7.30, a po niej w sali Fredry.
 3. W poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty, – modlimy się w int. służby zdrowia, we środę przypada wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, we czwartek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię współpatrona naszej prowincji franciszkańskiej, w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, w sobotę wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: do naszej świątyni na g. 17:30, w Nowosiółkach przy krzyżu na g. 16:00. Zachęcamy do modlitwy szczególnie dzieci i młodzież. Po różańcu o godz. 16.00 w Nowosiółkach zapraszamy na spotkanie Członków Róż Różańcowych do świetlicy w Nowosiółkach.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki kalwaryjskie można składać w zakrystii, kartki do wypisania imion naszych zmarłych znajdują się w kościele. Tą formą modlitwy za zmarłych otaczamy ich podczas nabożeństwa po każdej Eucharystii o godz. 7:00 w miesiącu listopadzie.
 6. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 7. W dniach 22-24 października 2021 r. zapraszamy na Rekolekcje powołaniowe z pracą przy klasztorze, które odbędą się we wspólnocie Nowicjatu Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. Rekolekcje skierowane są do młodzieży męskiej w wieku 16+. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do zapisów na stronie franciszek.pl
 8. W przyszłą sobotę 23 października w naszej parafii tradycyjna akcja „Liść” – do porządkowania terenu Sanktuarium zapraszamy naszych parafian oraz sympatyków na godzinę 10:00. Planujemy pracować do godz. 13:00, następnie wszystkich uczestników akcji zapraszamy do Sali Fredry na ciepłe co nieco. Bardzo prosimy o przyniesienie potrzebnego sprzętu (grabki etc.)
 9. Dziś w ramach działalności Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy im. o. Wenantego Katarzyńca. dziś, po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w pomieszczeniu przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym, z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej i fachowej pomocy. Więcej informacji na temat ośrodka i jego działalności na stronie internetowej www.pomoc.kalwariapaclawska.pl
 10. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały oraz inne opracowania związane z O. Wenantym. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Sługi Bożego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca.
 11. W dalszym ciągu trwają prace trwają prace przy zabudowaniach przyklasztornych a także przy kaplicy Prokli na Gradusach, przy kaplicy Wniebowstąpienia Pańskiego, przy izolacji fundamentów na Ukrzyżowaniu, przy Grobie Matki Bożej oraz w Leszczynach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 12. Nasze Sanktuarium organizuje w jesieni 2021 r. rekolekcje dla małżeństw, kapłanów oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 13. W dniach 6-14 listopada br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Informacja o zapisach na stronie www.kalwaria.franciszkanie.pl (zakładka Rekolekcje).
 14. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych sklepików z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma jest również czynny bufet (do godz. 15.00) z ciepłymi posiłkami. Korzystając z naszych punktów wspierają Państwo rozwój tego miejsca.
 15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje Mszalne. .

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.