XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy czas urlopów i wakacji – niech ten czas będzie również okazją do odkrywania Pana Boga w Sakramentach św. na modlitwie i w czytaniu Pisma św., w pięknie przyrody i w napotkanym drugim człowieku! Zachęcamy także do spędzenia wakacji z naszym Franciszkańskim Duszpasterstwem Młodzieży i Powołań. Informacje na stronie internetowej www.franciszek.pl i w gablotach.
 2. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Przemyślu.
 3. Zapraszamy na wakacyjne spotkanie Róż Żywego Różańca w najbliższą niedzielę, 16 lipca o godz. 17:00 w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich.
 4. Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej poprzedzoną rozważaniami rekolekcyjnymi oddanie33 z O. Wenantym Katarzyńcem, zakończonej Apelem Maryjnym.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej.  Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną. Kończymy prace przy kaplicy Grobu Pana Jezusa.
 6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowszą publikację ODDANIE33 – 33-dniowe rekolekcje z Ojcem Wenantym Katarzyńcem przygotowujące do zawierzenia się Maryi.
 7. W dniach 14 -16 lipca (piątek-niedziela) zapraszamy na „Weekend Zawierzenia”. W programie: całonocna adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się w piątek o godz. 21:30 a zakończy w sobotę o godz. 6:30. W sobotę Dróżki Matki Bożej Bolesnej, które wyruszą z przed bazyliki o godz. 10:00; po południu o godz. 15:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja: „Przez Maryję do Jezusa – droga św. Maksymiliana i sł.B. o. Wenantego”. W sobotę także o godz. 18:00 Msza św. z poświęceniem i nałożeniem szkaplerza Matki Bożej. Uroczyste zawierzenie i przyjęcie kalwaryjskiego łańcuszka zawierzenia odbędzie się w naszym sanktuarium 16 lipca br. o godz. 11:00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Abp Adam Szal. W tym dniu będziemy się także modlić w int. pamięci i pokoju w ramach pielgrzymki ruchów wolnościowych do naszej Bazyliki.
 8. Do naszego Zakonu (Franciszkanie) przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia w duchu św. Franciszka z Asyżu, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
 9. Nasz kalwaryjski dekanat organizuje wspólny, autokarowy wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów do Markowej. Koszt przejazdu i udział w uroczystościach wynosi 100 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii do 23 lipca br.
 10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, we środę wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we czwartek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w niedzielę, wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej) w tym dniu przypada trzecia rocznica ustanowienia naszego sanktuarium Bazyliką Mniejszą.
 11. Od przyszłej niedzieli do wtorku przeżywać będziemy Triduum przed wprowadzeniem relikwii franciszkańskich męczenników II wojny światowej Achillesa Puchały i Hermana Stępnia, którzy posługiwali jako proboszcz i wikariusz w parafii św. Jerzego w Pierszajach na terenie dzisiejszej Białorusi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. W parafialnej wspólnocie witamy O. Stanisława Glistę ze Szklarskiej Poręby. Życzymy wielu łask Bożych a nade wszystko opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej i swego patrona św. Stanisława.
 13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami.

Wszystkich Pielgrzymów, Parafin i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani

Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam u swego Syna opiekę wszechmogącego Boga!

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.