9   NIEDZIELA  ZWYKŁA

02. 06. 2024 r.

 

  1. Zapraszamy na uroczystości upamiętniające pomordowanych Kapelanów Katyńskich. Eucharystii na godz. 11.00 przewodniczył będzie bp dr  Wiesław Lechowicz – Biskup Polowy w Warszawie, z poświęceniem znacznika „Kalwaryjskiej Drogi św. Jakuba Pamięci Kapelanów Katyńskich”, a po Eucharystii udamy się na Ukrzyżowanie, gdzie odbędzie się Apel Poległych i złożymy wieniec pod tablicą Kapelanów Katyńskich oraz zapalimy znicze przy każdym z dębów upamiętniających męczenników wschodu przy udziale Kompanii Honorowej i orkiestry SG z Nowego Sącza, a także przedstawicieli Straży Granicznej oraz innych służb mundurowych. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W oktawie Bożego Ciała w czasie wieczornych nabożeństw zapraszamy na procesje Eucharystyczne.
  3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy, we wtorek 8 dzień nowenny prze urocz. Św. Antoniego z Padwy, we środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość NSPJ i zakończenie procesji Eucharystycznych, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. W sobotę 08 czerwca Kalwaryjski Ośródek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca organizujemy prace porządkowe placu przy budynku po byłej szkole w Kalwarii Pacławskiej. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości mogło tam powstać centrum terapeutyczne dla okolicznej społeczności. Rozpoczynamy o godzinie 9.30 rano. Zapewniamy sprzęt, ciepłe napoje oraz po pracy zapraszamy na „małe co nieco”. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt na adres mailowy: pomoc@kalwariapaclawska.pl lub Facebookowy profil Ośrodka: WENANTYPOMAGA. Już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wszelką pomoc. Do zobaczenia na Kalwarii!!!
  6. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
  7. Od 11 czerwca rusza druga edycja rekolekcji ODDANIE33 z ojcem Wenantym Katarzyńcem. Rekolekcje potrwają do 14 lipca. Uroczyste zakończenie rekolekcji z aktem zawierzenia będzie mieć miejsce 14 lipca, podczas sumy o godzinie 11:00, której będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rekolekcjach osobiście, będą mogły łączyć się z pozostałymi uczestnikami poprzez transmisję internetową na kanałach internetowych naszego sanktuarium codziennie o godz. 20:30. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych naszego sanktuarium.
  8. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
  9. Organizatorzy XXII Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel zapraszają do udziału w koncercie finałowych w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w Centruk Kulturalnym w Przemyślu.
  10. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260.

 

Wszystkich Pielgrzymów, Parafian i Gości polecamy wstawiennictwu i opiece Pani Kalwaryjskiej, niech wyprasza nam opiekę u swego Syna obecnego w Eucharystii

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.