IV Niedziela Zwykła – 30. 01. 20221 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na finał VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal, po Mszy św. zapraszamy na koncert Magdy Anioł i Adama Szewczyka, a o 14.30 rozpocznie się gala finałowa z koncertem wybranych laureatów.  Zapraszamy do wysłuchania.  Eucharystia w tą niedzielę o godz. 16:00 będzie w Kaplicy Domu Pielgrzyma
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym, z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
 3. We środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w Kościele obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Pokornie prosimy o modlitwę za wszystkie zakonnice i zakonników, o dar umocnienia w powołaniu oraz o nowe, święte powołania. Szczególnie prosimy o modlitwę za naszą zakonną wspólnotę i dziękujemy za Waszą modlitewną pamięć i wszelkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00. Składka w tym dniu na klasztory klauzurowe. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Przemyskiej odbędą się w parafii NSPJ w  Przemyślu (OO. Karmelici) – godz. 9.00  
 4. We czwartek we wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo poświęconymi świecami, a podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS.
 5. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 na którą zapraszamy młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do bierzmowania. Zapraszamy do skorzystania z sakramenty pojednania. Natomiast Ze względu na obchody tego Światowego Dnia Chorych przypadające w następny w piątek tj.  11 lutego – odwiedziny chorych będą w piątek tydzień później.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 medytacja i różaniec a o godz. 12.00 Msza św.
 7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, a Msza św. o godz. 16.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
 8. Z kalendarza liturgicznego: we czwartek św. Błażeja biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, po Mszy św. poświecenie chleba, wody i jabłek ku czci św. Agaty.
 9. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy życia codziennego do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. W tym celu w naszym sanktuarium został przygotowany specjalny tekst modlitwy, który ma  pomóc w dokonaniu zawierzenia. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej.
 10. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym.  Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
 11. W dniach 19- 27 lutego br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Więcej szczegółów na stronie sanktuarium w zakładce „rekolekcje”.
 12. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej

12.Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane  z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną

 1.  W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na 2022 rok. Sklepik sanktuaryjny czynny po sumie w bocznym wejściu do Kościoła.

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki, niech Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.