IV Niedziela Zwykła – 28. 01. 2024 r.

 1. Trwa finał IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i Podkarpackim Stowarzyszeniem Gospel. Przesłuchania konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00. O 11.00 Msza św. pod przew. Abpa Adam Szala, o 18.30 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. Dzisiaj Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Zapraszamy.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Od poniedziałku do soboty w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się te Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych.
 4. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspom. Bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera, w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w sobotę św. Błażeja biskupa i męczennika, błogosławieństwo świec i jabłek.
 5. We czwartek poranna Msza św. w int. powołań zakonnych, kapłańskich i misyjnych oraz o rychłą beatyfikację O. Wenantego Katarzyńca, po Mszy św. pół godzinna adoracja NS.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 10.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 na którą zapraszamy młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do bierzmowania. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
 7. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu w Kościele obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Pokornie prosimy o modlitwę za wszystkie zakonnice i zakonników, o dar umocnienia w powołaniu oraz o nowe, święte powołania. Szczególnie prosimy o modlitwę za naszą zakonną wspólnotę i dziękujemy za Waszą modlitewną pamięć i wszelkie przejawy życzliwości wobec naszej wspólnoty. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00 z poświęceniem gromnic. Składka w tym dniu na klasztory klauzurowe.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.30 medytacja, o godz. 12.00 Msza św. po Mszy św. Różaniec.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Członków Rycerstwa Niepokalanej.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od 16 do 18 lutego 2024. Poprowadzi je o Piotr Głód z Lewoczy na Słowacji. Już dziś zapraszamy do udziału.
 11. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji.
 12. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rekolekcyjną na Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2024 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
 13. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej

14.Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane  z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl.  W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich przy kaplicach Grobu PJ, Trzech Marii i fundamentach: Domku MB i kaplicy św. Rafała. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.

 1. 15. Na terenie gminy prowadzone są zapisy na dofinansowanie do remontów domów jednorodzinnych. Środki pochodzą z Wojew. Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Szczegóły w gablocie.
 2. 16. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na 2024 rok.

Na kolejny tydzień życzymy pełni Bożej opieki, niech Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.