IV Niedziela Wielkiego Postu – 19. 03. 2023 r.

 

  1. Trwa Wielki Post – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
  2. Jutro przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za Ojców. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00. Dziś dzień imienin abpa seniora Józefa Michalika, solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.
  3. W sobotę, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00 12.00 i 17.00. Zapraszamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 25 marca w Dzień Świętości Życia, Mszach Św. będzie można w naszym Sanktuarium w sposób uroczysty zainaugurować tę inicjatywę modlitewną. Deklaracje z niezbędnymi informacjami wyłożone są przy ołtarzu św. Antoniego.
  4. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o g.14.00 przy kaplicy Kajfasza.
  5. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  6. Do 02 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
  7. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
  8. Poznaj nowych ludzi i wspólnie odkrywajcie wiarę. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym Alpha. Jest to seria 11 spotkań, gdzie w przyjaznej atmosferze możesz poruszać ważne pytania życiowe. Pierwsze spotkanie w dniu 18 kwietnia (wtorek) w godz. 18.30 – 21.00 w Sali pielgrzyma w Kalwarii Pacławskiej. Bliższe informacje na ulotkach za ławkami.
  9. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Po sumie czynny bufet w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy na ciepłe posiłki. Sklepik czynny pod chórem również po sumie.

 

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.