IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare –  27. 03. 2022 r.

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w dzisiaj o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
  2. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 przy kaplicy Kajfasza. Już dziś zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w niedzielę Palmową (10 kwietnia) i w Wielki Piątek (15 kwietnia). Szczegóły na plakatach i w mediach kalwaryjskich.
  3. Zakończenie obchodów 100. Rocznicy śmierci Wenantego Katarzyńca odbędą się 30 i 31 marca br. Mszy św. o godz. 12.00 we czwartek 31 marca przewodniczył będzie O. Carlos Alberto Trovarelli – Generał Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) z Rzymu.  Dokładny program zamieszczony na plakatach i stronie internetowej sanktuarium i Wenanty.pl. Wszystkich zwłaszcza parafian serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Małgorzatą Sztolf – prawnikiem i prawnikiem kościelnym – na co dzień pracującą w Przemyskim Sądzie Metropolitalnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. Do 10 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
  6. Od piątku, 1 kwietnia, przechodzimy w Sanktuarium na letni czas sprawowania nabożeństw, tzn.: w niedziele Msze św. o godz.: 7:30; 9:00; 11:00; 16:00 i 18:00 w Leszczynach o 9:30. W ciągu tygodnia o g. 7:00 i 18:00.
  7. Od najbliższego piątku w związku ze zmianą czasu Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Chorych w domach kapłan odwiedzi w tym miesiącu w piątek 8 kwietnia.
  8. 2 kwietnia nabożeństwo pierwszej soboty, przez które będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.00 medytacja jednej z tajemnic różańcowych, o 17.30 różaniec i o 18.00 Msza Św. Zapraszamy
  9. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 9:00 zmiana tajemnic żywego różańca. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Czynny sklepik w bocznym wyjściu z kościoła.

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.