IV Niedziela Wielkiego Postu – 10. 03. 2024 r.

 1. Trwa Wielki Post – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa.
 3. W środę 11 rocznica wyboru Ojca Św. Franciszka na Stolicę Piotrową.
 4. Z piątku na sobotę rozpocznie się w Jarosławiu w Opactwie XII Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024. Przewidzianych jest 12 tras, z czego dwie wiodą przez Gruszową i Rybotycze do Kalwarii Pacławskiej. Również OO. Karmelici organizują z Przemyśla Drogę Krzyżową, na którą zapraszają chętnych. Szczegóły na plakatach i w internecie. W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.
 5. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o g.15.00 przy kaplicy Kajfasza.
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Aleksandra Mazur – psychiatra. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 7. Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach naszej bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Wspomniane rękodzieło można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność oraz budowę naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie
 8. VI edycja KURSU ALFA – rozpocznie się 09 kwietnia (we wtorek) o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapisy telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!
 9. W dalszym ciągu w zakrystii można nabyć „paschaliki” wielkanocne w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 10. Decyzją O. Prowincjała o. Edward został przeniesiony do klasztoru w Chęcinach. Za wszelkie dobro zdziałane przez Niego w tutejszym sanktuarium składamy Bóg zapłać i polecamy Go waszej pamięci modlitewnej.
 11. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia. Szczegółowy program zostanie podany za tydzień, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. Najnowszą pozycją jest Droga Krzyżowa z o. Wenantym. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Po sumie czynny bufet w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy na ciepłe posiłki. Sklepiki czynne: pod chórem i po lewej stronie ołtarza głównego.

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.