IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym   dniu przypada 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający w Kościele polskim Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej franciszek.pl. Chcemy także podziękować wszystkim tym, którzy pamiętają o tej intencji w swoich codziennych modlitwach. W Sanktuarium przeżywamy czas odpustu Znalezienia Krzyża Świętego, Mszy św. o godz. 11.00 podczas “XXIIIgo Podkarpackiego rozpoczęcia sezonu motocyklowego” przewodniczył będzie O. Zbigniew Kubit – Gwardian z Przemyśla. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję oddawania krwi. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie motocykli.
2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku 1 maja codziennie o godz. 17.30.
3. We wtorek 4 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, również we wtorek wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła, we czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika, w sobotę Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 2 maja modlimy się w intencji ks. bpa. Krzysztofa Chudzio w dniu rocznicy jego święceń biskupich.
4. We środę 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej; Msze św. w porządku niedzielnym: 7.30, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Leszczynach o godz. 9.30.
5. 6 maja zapraszamy na pierwszosobotnie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja jednej z tajemnic różańcowych. O 18.00 Msza Św. i okazja do osobistego zawierzenia lub odnowienia swojego zawierzenia Maryi. Po zakończeniu Eucharystii nabożeństwo Fatimskie. 
6. W przyszłą niedzielę 7 maja po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, Główna suma odpustowa o 11.00, pod przewodnictwem Ks. Abp Adama Szala podczas XXVIII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. A wieczorna Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwami o uzdrowienie.
7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Szymonem Milczanowskim – antywindykatorem, specjalistą od spraw zadłużeń. Natomiast 03 maja, w poradni, dyżur będzie pełnił o. Adam Dudek – duszpasterz i spowiednik.  Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
8. 14 maja zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na Mszę św. o godzinie 11.00 – inaugurującą sezon rowerowy. Zaraz po Niej poświęcenie bicykli przed bazyliką. Natomiast na placu przed Domem Pielgrzyma będzie możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy.
9. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
10. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż jeszcze dzisiaj można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane  z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy je na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz zamieszczone na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
11. Organizatorzy XXI Międzynarodowych warsztatów muzyki Gospel w Przemyślu serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu oraz w koncercie finałowych w dniu 14 maja o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalnym ul. Konarskiego 5. Szczegółowy plan na plakatach.
12. Kapłan odwiedzi chorych w piątek 5 maja od godz. 10.00
13. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, oferującego smaczne posiłki oraz kawę, herbatę! Zapraszamy do skorzystania z sanktuaryjnych sklepików, w zakrystii  można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.