OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. 05. 2022 r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. W tym roku przypada 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele, rozpoczynający w Kościele polskim Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej pl.
 2. Spotkanie wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej po mszy św. o godz. 7.30 w sali Fredry. Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 uroczyste rozpoczęcie sezonu rowerowego. Po Eucharystii błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów oraz możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa ze śpiewaną Litanią Loretańską, w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17:30, oraz zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zakończonej Apelem Maryjnym.
 4.  Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek 5 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; we czwartek wspom. Św. Leopolda  Mandicia z Hercegnovi, prezbitera; w sobotę  święto św. Macieja, Apostoła.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog z Przemyśla.Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 7. Z racji 3 urodzin Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, zapraszamy na Dzień Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 22 maja. O godzinie 11.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem rodzin i małżeństw, a po niej przy kaplicy św. Rafała atrakcje dla najmłodszych.
 8. Nasze Sanktuarium organizuje w tym miesiącu rekolekcje „przy grobie Ojca Wenantego” dla małżeństw oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na ulotkach, plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 9. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Sługi Bożego.
 1. Przyjmujemy kandydatów do naszego Zakonu. Kandydaci w klasztorze mogą uzyskać bliższe informacje.
 2. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do skorzystania z bufetu w Domu Pielgrzyma, a także z oferty sanktuaryjnych sklepików z pamiątkami. Dom Pielgrzyma przyjmuje zgłoszenia na noclegi pod numerem 721-212-260. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.