IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. 12. 2022 r.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które  sprawujemy o g. 7:00.
 2. Jutro swoje imieniny obchodzi O. Dariusz. W piątek rocznica święceń biskupich, a w sobotę swoje imieniny przeżywa Ks. Abp Adam Szal, i nasz O. Adam Dudek. Wszystkich solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej i życzymy im wielu łask Bożych, opieki MB Kalwaryjskiej i Swoich Patronów.
 3. Spotkanie ministrantów odbędzie się w piątek o 17.30 w Kościele
 4. W sobotę Wigilia – dzień uroczystego oczekiwania na przyjście Pana. Gorąco zachęcamy do przeżycia tego dnia w duchu tradycyjnego postu! Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy o błogosławieństwo dla rodziny i dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń. Zachęcamy także do wyłączenia telewizora i wspólnego, rodzinnego kolędowania!
 5. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej Pasterce o północy. W Leszczynach Msza Święta Pasterka o g. 22:00. Nie będzie tam Mszy św. w pierwszy dzień Świąt.
 6. W pierwszy i drugi dzień świąt w naszym Sanktuarium Msze Święte w porządku niedzielnym o 8:00. 11:00 i 16:00. W Leszczynach w drugi dzień świąt będzie Msza św. o godz. 30.
 7. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda – w naszej parafii we środę 28 XII, rozpocznie się od godz. 10.00.
 8. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W naszej Bazylice dyżur w konfesjonale w tygodniu przed południem w godz. 9.30 – 12.30 i po południu 14.30 – 17.30. Zachęcamy do  wcześniejszej spowiedzi.
 9. Przy naszej bazylice działa Kalwaryjski Ośrodek Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 10. Jeszcze tylko dzisiaj po każdej Mszy Świętej, z tyłu świątyni, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki, pierniki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło, do najbliższej środy, można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie
 11. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i  zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 1. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskiej, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby kończący się święty czas Adwentu był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

 

 

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.