OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. 12. 2023 r.

 

 1. Dzisiaj swoje imieniny przeżywa Ks. Abp Adam Szal, i nasz O. Adam Dudek. Wszystkich solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej i życzymy im wielu łask Bożych, opieki MB Kalwaryjskiej i Swojego Patrona.
 2. Dzisiaj Wigilia – dzień uroczystego oczekiwania na przyjście Pana. Gorąco zachęcamy do przeżycia tego dnia w duchu tradycyjnego postu! Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, modlitwy o błogosławieństwo dla rodziny i dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń. Zachęcamy także do wyłączenia telewizora i wspólnego, rodzinnego kolędowania!
 3. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jest następujący: Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 11.00, w Leszczynach o 9.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Msza św., tzw. Pasterka – w Leszczynach o godz. 22.00, w Kalwarii Pacławskiej o godz. 24.00. W pierwszy i drugi dzień świąt w naszym Sanktuarium Msze Święte w porządku niedzielnym o 8:00. 11:00 i 16:00.  W Leszczynach w drugi dzień świąt będzie Msza św. o godz. 30.
 4. W święto św. Szczepana po Mszach św. obrzęd bł. owsa, we środę w święto św. Jana Ap. – błogosławimy wino, we czwartek w święto Młodzianków obrzęd błogosławieństwa małych dzieci. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i zakończenie roku Pańskiego 2023. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o g. 16:00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nowy Rok powitamy Eucharystią o godzinie 00:15, prosząc o Boże błogosławieństwo w Nowym, 2024 Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 5. W najbliższą niedzielę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, „światowy dzień modlitwy o pokój”. W naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym.
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabyć tradycyjne świece Caritas. Są one dostępne w naszej zakrystii – ofiara w wysokości min. 10 zł jest w całości przeznaczona na wsparcie potrzebujących! W zakrystii można zaopatrzyć się także w opłatki – ofiara za nie na parce remontowe.
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy, socjoterapeuta oraz terapeuta uzależnień. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Dziś już po raz ostatni przy drzwiach głównych bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 9. Wizyta duszpasterska – kolęda – w naszej parafii w sobotę 30 XII, rozpocznie się od godz. 10.00.
 10. Przypominamy, że w związku z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami jaki otrzymaliśmy od Ojca Świętego, zachęcamy do skorzystania z tego daru w świątyniach franciszkańskich na całym świecie z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio. Odpust można zyskać od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia 2023 r.) do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2024 r.).
 11. Zapraszamy na koncert laureatów ubiegłorocznego przeglądu kolęd i Pastorałek który odbędzie się 7 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00.  Szczegóły na plakatach.
 12. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 13. Trwają zapisy na 18 Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które będzie od 29 stycznia do 3 lutego 2024. Szczegóły na plakatach i w internecie.
 14. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskiej, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby kończący się święty czas Adwentu był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.