III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

  1. 01. 2024 r.

 

  1. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka
  2. Z kalendarza liturgicznego: we środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, we piątek wspom. świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Anetą Mróz-Kuźniak – doradcą życia rodzinnego, mediatorem rodzinnym, socjoterapeutką – na co dzień pracującą z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  4. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich przy kaplicach Grobu PJ, Trzech Marii i fundamentach: Domku MB i kaplicy św. Rafała. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną!
  5. W najbliższą sobotę i niedzielę finał IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i Podkarpackim Stowarzyszeniem Gospel. W sobotę przesłuchania konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00. O 12.00 Eucharystia pod przew. Prowincjała O. Mariusza Kozioła, a o godz. 18.30 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. W niedzielę również od 9.00 przesłuchania konkursowe, o 11.00 Msza św. pod przew. Abpa Adam Szala, o 18.30 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. W niedzielę 28 stycznia  Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rekolekcyjną na Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2024 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
  7. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym.  Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji
  8. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.