OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                                III Niedziela ZwykłaNiedziela Słowa Bożego

22. 01. 2023 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka
2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, we czwartek wspom. świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, w sobotę wspom. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kła.
3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Ewą Radyk – prawnikiem i adwokatem kościelnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
4. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną!
5. Dzisiaj finał VIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium z Centrum Kulturalnym w Przemyślu i Podkarpackim Stowarzyszeniem Gospel. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie bp Krzysztof Chudzio, o  17.00 rozpocznie się gala finałowa z koncertem wybranych laureatów. Zapraszamy do wysłuchania. Eucharystia o godz. 16:00 będzie w Kaplicy Domu Pielgrzyma.
6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 w Sali Fredry. Zapraszamy
7. W dniach 11 – 19 lutego br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.
8.  W dniach 24-26 lutego br. (piątek-niedziela) zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Więcej informacji jest na ulotkach i stronie internetowej wenanty.pl.
9. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2023 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła”.
10. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się darem jego beatyfikacji
11. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na 2023 rok.

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom iGościom, a Maryja – Pani kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.