III Niedziela Wielkiego Postu – 20. 03. 2022 r.

  1. Trwa Wielki Post – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
  2. Zapraszamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 25 marca w Dzień Świętości Życia, po każdej Mszy Św. będzie można w naszym Sanktuarium w sposób uroczysty zainaugurować tę inicjatywę modlitewną. Deklaracje z niezbędnymi informacjami wyłożone są przy ołtarzu św. Antoniego.
  3. W piątek, 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Abp Adam Szal prosi aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Archidiecezji Przemyskiej o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wspólnie modlić się do Boga i odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu MaryiPrzed Jezusem Eucharystycznym, odmówimy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny. Droga Krzyżowa w piątek o g. 16:30, po niej różaniec i o 18.00 Msza św.
  4. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 na GRADUSACH.
  5. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PIT- Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!
  6. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Łukasz Kowalczyk – terapeuta uzależnień, na co dzień pracujący, z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
  7. Do 10 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
  8. Zakończenie obchodów 100. Rocznicy śmierci Wenantego Katarzyńca odbędą się 30 i 31 marca br. Mszy św. o godz. 12.00 we czwartek 31 marca przewodniczył będzie O. Carlos Alberto Trovarelli – Generał Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów).  Dokładny program zamieszczony na plakatach i stronie internetowej sanktuarium i Wenanty.pl. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W dalszym ciągu w zakrystii można nabyć „paschaliki” wielkanocne w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
  10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Sklepik czynny pod chórem również po sumie.

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.