III Niedziela Wielkiego Postu – 03. 03. 2024 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w niedzielę o g. 15:15. Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium w piątki Wielkiego Postu o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 2. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 przy kaplicy Kajfasza.
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Agnieszka Łach – pedagog, resocjalizator, trener TUS. Na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 4. Od dnia dzisiejszego do 24 marca, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność oraz budowę naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 5. W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.
 6. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 1. W piątek Dzień Kobiet – modlimy się w intencji kobiet.
 2. W dalszym ciągu w zakrystii można nabyć „paschaliki” wielkanocne w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 3. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 4. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 5. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2024 r. Szczegółowe  informację  można  znaleźć  na  stronie  internetowej  sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
 6. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Po sumie zapraszamy do bufetu Domu Pielgrzyma oferującego ciepłe posiłki. Sklepik czynny pod chórem również po sumie.

 

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.