III  NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05. 2022 r.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, w naszym Sanktuarium codziennie w tygodniu i w niedziele o godz. 17:30 oraz w Nowosiółkach pod krzyżem w tygodniu i niedziele o godz. 16.00. Prosimy o obecność zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania! Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a Msza św. o godz. 18.00 z wystawieniem NS i modlitwami o uzdrowienie.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego bpa i doktora Kościoła. We wtorek 4 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Również we wtorek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej. Msze św. w następującym porządku: 7.30, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Leszczynach o godz. 9.30. W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, w piątek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 3. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4.    W piątek kapłan odwiedzi chorych od godz. 10.00
 5. 7 maja przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 Litania Loretańska oraz medytacja pierwszosobotnia. o godz. 18.00 Msza Św. i bezpośrednio po niej procesja różańcowa do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Przyszła IV Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym roku przypada 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele, rozpoczynający w Kościele polskim Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej tematyce powołaniowej pl. Spotkanie wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz.7.30 , a po niej spotkanie w sali Fredry
 7. W niedzielę 08 maja, na Mszę św. o godzinie 11.00, zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na uroczyste rozpoczęcie sezonu rowerowego. Po Eucharystii błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów oraz możliwość skorzystania z trenażerów i innych atrakcji przygotowanych przez Kalwaryjski Ośrodek Pomocy.
 8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś (01.05) po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. Natomiast we wtorek (03.05), w tym samym czasie i miejscu, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy, socjoterapeuta oraz terapeuta uzależnień.Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 9. Nasze Sanktuarium organizuje w maju 2022 r. rekolekcje „przy grobie Ojca Wenantego” dla małżeństw oraz osób indywidualnych. Terminy rekolekcji zamieszczone są na ulotkach, plakatach w gablocie oraz na stronach internetowych naszego sanktuarium.
 10. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć najnowsze publikacje: Pisma Ojca Wenantego, Modlitewnik, Cuda sługi Bożego, audiobook z biografią, płytę z oratorium Odnalezione szczęście oraz inne opracowania. Uzyskany dochód przeznaczony jest na rozwój kultu Ojca Wenantego. Prosimy także o pisemne zgłaszanie łask i świadectw za wstawiennictwem Sługi Bożego.
 11. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy, do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej.
 12. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Dobrodziejów otaczamy opieką modlitewną.

 

 

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.