III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23. 04. 2023 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W tym szczególnym czasie starajmy się zgłębiać lekturę Pisma Świętego.
  2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii będzie można spotkać się z Ewą Radyk – prawnikiem i adwokatem kościelnym. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  3. Przy naszej parafii rozpoczęliśmy KURS ALFA. Jest jeszcze możliwość uczestnictwa w nim. Najbliższe spotkanie we wtorek 25 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Zapraszamy
  4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
  5. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty oraz 3 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny. Również w sobotę w ramach Odpustu Znalezienia Krzyża ŚwiętegoDroga Krzyżowa na Dróżkach. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Gradusach. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  6. W przyszłą niedzielę po raz “XXIIIcie Podkarpackie rozpoczęcie sezonu motocyklowego”. W trakcie tego spotkania przeprowadzimy akcję oddawania krwi. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie motocykli. Natomiast Mszy św. 7 maja o godz. 11.00 przewodniczył będzie Abp Adam Szal podczas XXVIII Podkarpackiej Pielgrzymki Straży Pożarnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy, do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej.
  8. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. W Domu Pielgrzyma czynny bufet, zapraszamy na ciepłe posiłki oraz do sklepików. Korzystając z naszych punktów wspieracie rozwój tego miejsca.

Otwórzmy serca na dar Bożego błogosławieństwa

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.