III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”

  1. 12. 2022 r.

 

  1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy o g. 7:00.  Grudniowe spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 w sali Fredry. Zapraszamy
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni (tzw. Suche Dni) w intencji rodzin. We wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Jutro swoje imieniny obchodzi O. Aleksander, a w przyszły poniedziałek Dariusz. Obu Solenizantów polecamy Waszej pamięci modlitewnej i życzymy im wielu łask Bożych, opieki MB Kalwaryjskiej i Swoich Patronów.
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Ewa Radyk – prawnik i adwokat kościelny. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  5. Przez cały Adwent, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki, pierniki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie
  6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W naszej Bazylice dyżur w konfesjonale w tygodniu przed południem w godz. 9.30 – 12.30 i po południu 14.30 – 17.30. Zachęcamy do  wcześniejszej spowiedzi.
  7. Od piątku 16. XII – rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, a tym samym bezpośrednie przygotowanie do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się, by pośród zabiegania, troski o wygląd zewnętrzny i obfitość stołu nie zapomnieć o przygotowaniu duchowym, zwłaszcza przez sakrament pokuty.
  8. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się pod chórem przy wyjściu z kościoła

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskiej, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.