III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”

 1. 12. 2023 r.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy o g. 7:00. Od wczoraj 16. XII – rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus, a tym samym bezpośrednie przygotowanie do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się, by pośród zabiegania, troski o wygląd zewnętrzny i obfitość stołu nie zapomnieć o przygotowaniu duchowym, zwłaszcza przez sakrament pokuty.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni (tzw. Suche Dni) w intencji rodzin.
 2. Za tydzień, 24 grudnia, IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. W wigilię nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, co nie przeszkadza, aby wieczerza wigilijna miała charakter tradycyjny. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jest następujący: 24.12.2023 – Msza św. o godz. 8.00 i 11.00, w Leszczynach o 9.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie czas modlitwy, życzliwości, czytania Słowa Bożego, śpiewania kolęd. Odłóżmy waśnie i spory, budujmy relacje pokoju i szacunku. Pamiętajmy o samotnych i ubogich. Msza św., tzw. Pasterka – w Leszczynach o godz. 22.00, w Kalwarii Pacławskiej o godz. 24.00. 12.2023 – Boże Narodzenie – Msze św. w sanktuarium o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 – nie ma Mszy św. w Leszczynach o godz. 9.30.   26.12.2023 – Święto św. Szczepana – Msze św. w sanktuarium o godz. 8.00, 11.00 i 16.00; w Leszczynach o godz. 9.30.
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Agnieszką Łach – pedagogiem, resocjalizatorem, trenerem TUS. Na co dzień pracującą z dziećmi i młodzieżą autystyczną w Przemyślu.
  Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 4. Przez okres Adwentu, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło, można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W naszej Bazylice dyżur w konfesjonale w tygodniu przed południem w godz. 9.30 – 12.30 i po południu 14.30 – 17.30. Zachęcamy do wcześniejszej spowiedzi.
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć tradycyjne świece Caritas. Są one dostępne w naszej zakrystii – ofiara w wysokości min. 10 zł jest w całości przeznaczona na wsparcie potrzebujących! W zakrystii można zaopatrzyć się także w opłatki – ofiara za nie na parce remontowe.
 7. Przypominamy, że w związku z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami jaki otrzymaliśmy od Ojca Świętego, zachęcamy do skorzystania z tego daru w świątyniach franciszkańskich na całym świecie z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio. Odpust można zyskać od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia 2023 r.) do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2024 r.).
 8. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 9. Wizyta duszpasterska (kolęda) w parafii odbędzie się w sobotę 30 grudnia 2023.
 10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku przy wyjściu z kościoła. Dom Pielgrzyma nieczynny do połowy stycznia.

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskiej, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.