OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA  ZWYKŁA

15, 01. 2023 r.

 1. Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla Członków Róż Żywego Różańca w świetlicy w Nowosiółkach o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro swoje imieniny obchodzi O. Włodzimierz. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
 3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się ze Stefanem Staniewiczem – psychologiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich, we wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata, w środę zaczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, we czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, módlmy się w intencji naszej archidiecezji. W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka.
 2. W przyszłą sobotę i niedzielę odbędzie się finał VIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium. W sobotę przesłuchania konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00. O 12.00 Eucharystia pod przew. O. Wikariusza Prowincji O. Mariusza Kozioła, a o godz. 18.00 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. W niedzielę również od 9.00 przesłuchania konkursowe, o 11.00 Msza św. pod przew. Bpa Krzysztofa Chudzio, o 17.00 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Zapraszamy.
 3. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską! Numer KRS znajduje się na ulotkach z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej sanktuarium. W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów stałą opieką modlitewną!
 4. W dniach 11 – 19 lutego br w Kalwarii Pacławskiejodbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.
 5. W dniach 24-26 lutego br. (piątek-niedziela) zapraszamy na rekolekcje małżeńskie. Więcej informacji jest na ulotkach i stronie internetowej wenanty.pl. Informacje o pozostałych rekolekcjach w naszym sanktuarium można znaleźć na stornie internetowej naszego sanktuarium, na plakatach i ulotkach.
 6. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2023 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła”.
 7. Dzisiaj zapowiadana zbiórka do puszek na ratowanie małego Frania, który potrzebuje terapii genowej w walce z SMA, na leczenie i rehabilitację.
 8. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca,
 9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.