II NIEDZIELA  ZWYKŁA

14. 01. 2024 r.

  1. Dzisiaj spotkanie opłatkowe dla Członków Róż Żywego Różańca w świetlicy w Nowosiółkach o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem, służyć będzie Justyna Adamczewska-Nowacka – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
  1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich we środę wspomnienie św. Antoniego, opata, we czwartek zaczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, módlmy się w intencji naszej archidiecezji. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka.
  2. W sobotę i niedzielę 27 i 28 stycznia odbędzie się finał IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który współorganizujemy w naszym Sanktuarium. W sobotę przesłuchania  konkursowe rozpoczynamy od godz. 9.00. O 12.00 Eucharystia pod przew. O. Wikariusza Prowincji O. Mariusza Kozioła, a o godz. 18.00 ogłoszenie werdyktu i koncert laureatów. W niedzielę również od 9.00 przesłuchania konkursowe, o 11.00 Msza św. pod przew. Abpa Adam Szala, o 17.00 ogłoszenie werdyktu. W niedzielę 28 stycznia  Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy Domu Pielgrzyma. Zapraszamy.
  3. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską! Numer KRS znajduje się na ulotkach z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej sanktuarium. W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów stałą opieką modlitewną!
  4. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2024 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła”.
  5. Dzisiaj zapowiadana II część kolędy misyjnej dzieci. Po porannej mszy św. dzieci będą kolędować w Nowosiółkach.
  6. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca,
  7. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na 2024 rok.

 

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.