II Niedziela Wielkiego Postu – 13. 03. 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnych rekolekcjach, również za złożone ofiary przeznaczone dla O. Jerzego. Dziękujemy także za udział w poświeceniu krzyża nad Wiarem oraz Drodze Krzyżowej Dróżkami Kalwaryjskimi. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Państwa Łukasiewiczów z Birczy, Wojciechowi Kozak z Jarosławia oraz braciom: Rafałowi i Pawłowi z nowicjuszami za zamontowanie dębowego krzyża. Ojcu Jerzemu dziękując za rekolekcje, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej w pracy duszpasterskiej i w życiu zakonnym.
 2. Trwa Wielki Post – Droga Krzyżowa w piątek o g. 16:30, po niej Msza Św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali.
 3. Zapraszamy do podjęcia pięknej inicjatywy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej (dowolnej) tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 25 marca w Dzień Świętości Życia, po każdej Mszy Św. będzie można w naszym Sanktuarium w sposób uroczysty zainaugurować tę inicjatywę modlitewną. Deklaracje z niezbędnymi informacjami wyłożone są przy ołtarzu św. Antoniego
 4. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu dodatkowa Msza św. w intencji mężczyzn o godz. 17.00. To też dzień imienin ks. Abpa. Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. Również w tym dniu w bazylice św. Franciszka w Krakowie święcenia diakonatu przyjmą nasi bracia. Polecamy ich Waszej pamięci modlitewnej.
 5. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 na GRADUSACH.
 6. Informujemy, iż każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% podatku na naszą działalność. Szczegółowe dane znajdują się na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej www.kalwariapaclawska.pl. Tam również znajduje się darmowy, elektroniczny formularz ułatwiający wypełnienie PIT- Możemy również pomóc w wypełnieniu zeznania – wystarczy przynieść swój PIT, co już niektórzy uczynili. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy!
 7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jest to Niedziela „Ad Gentes”. Ofiary zbierane po Mszach św. do puszek za tydzień będą przeznaczone na wsparcie ponad 2 tysięcy polskich misjonarek i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię w 97 krajach świata.

 

 1. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Anetą Mróz-Kuźniak – doradcą życia rodzinnego, mediatorem rodzinnym, socjoterapeutką – na co dzień pracującą z młodzieżą w ośrodku stacjonarnym w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.

 

 1. Od dziś do 10 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.

 

 1. Bracia nowicjusze z Kalwarii Pacławskiej wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają młodzież męską (od 16 do 35 roku życia) na rekolekcje ze świętym Józefem – „Synu Dawida”. Spotkanie organizowane przez braci to czas pogłębionej modlitwy, medytacji, rozmów i odpoczynku w atmosferze życia klasztornego i zakonnego. Na to wydarzenie bracia zapraszają w dniach od 18 do 20 marca w Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej nowicjat-kalwaria.franciszkanie.pl

 

 1. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 2. Zakończenie obchodów 100. Rocznicy śmierci Wenantego Katarzyńca odbędą się 30 i 31 marca br. Mszy św. o godz. 12.00 we czwartek 31 marca przewodniczył będzie O. Carlos Alberto Trovarelli – Generał Zakonu Braci mniejszych (Franciszkanów).  Dokładny program zamieszczony na plakatach i stronie internetowej sanktuarium i Wenanty.pl. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W dalszym ciągu w zakrystii można nabyć „paschaliki” wielkanocne w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas. A dzisiaj po Mszach św. składka na misje „Ad Gentes”.
 4. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Bufet w Domu Pielgrzyma czynny po sumie, zapraszamy na ciepłe posiłki. Sklepik czynny pod chórem również po sumie.

 

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

 

Od dziś do 10 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.