II Niedziela Wielkiego Postu – 25. 02. 2024 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w niedzielę o g. 15:15. Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium w piątki Wielkiego Postu o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Justyną Adamczewską-Nowacką – psychologiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Od 3 do 24 marca, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność oraz budowę naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 4. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy życia codziennego do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. W tym celu w naszym sanktuarium został przygotowany specjalny tekst modlitwy, który ma  pomóc w dokonaniu zawierzenia. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 6. W zakrystii można nabyć „paschaliki” w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 7. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 8. Kapłan odwiedzi chorych w domach tradycyjnie, w I piątek marca od godz. 10.00. Droga Krzyżowa o 16.30, i Msza św. po Drodze Krzyżowej.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.30 medytacja, o godz. 12.00 Msza św. i różaniec.
 10. Próba przed tegorocznym Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 15.00 przy kaplicy Kajfasza. Zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i członków Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Na czas, drugiego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Matka Boża Kalwaryjska, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.