II Niedziela Wielkiego Postu – 05. 03. 2023 r.

 1. Trwa Wielki Post – Droga Krzyżowa w piątek o g. 16:30, po niej Msza Św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 15:15. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój naszego Sanktuarium zbieramy podczas Gorzkich Żali. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 2. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w dzisiaj o godz. 17.00 przy kaplicy Kajfasza.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 w sali Fredry.
 4. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 6. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną
 7. W dalszym ciągu w zakrystii można nabyć „paschaliki” wielkanocne i miód w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Caritas. A dzisiaj po Mszach św. składka na misje „Ad Gentes”.
 8. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą rekolekcyjną ma Kalwarii Pacławskiej w pierwszym półroczu 2023 r. Szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej  sanktuarium, na tablicy umieszczonej na placu kościelnym i oraz w gablocie w podcieniach Kościoła.
 9. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św.     o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się       z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym    z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy.
 10. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz               w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych     i darmowych konsultacji.
 11. Od przyszłej niedzieli tj. od 12 marca do 02 kwietnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Wielkanocnego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Na czas najbliższego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Maryja, Pani Bolesna, wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.