II NIEDZIELA ADWENTU

 1. 12. 2022 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXIII Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego składane ofiary do puszki, w całości przeznaczone na pomoc Ukrainie. Za wszelką życzliwość dziękujemy!
 2. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 7.00.
 3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć tradycyjne świece Caritas. Są one dostępne w naszej zakrystii – ofiara w wysokości min. 10 zł jest w całości przeznaczona na wsparcie potrzebujących! można zaopatrzyć się także w opłatki – ofiara za nie przeznaczona jest na remont świątyni.
 4. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, który w tym dniu przybędzie do nas o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do sali konferencyjnej. We środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek Uroczystość Niepokalanego
 5. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym, w poradni w Przemyślu. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 6. Przez cały Adwent, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie
 7. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W naszej Bazylice dyżur w konfesjonale w tygodniu przed południem w godz. 9.30 – 12.30 i po południu 14.30 – 17.30. Zachęcamy do  wcześniejszej spowiedzi.
 8. W przyszłą niedzielę 11 grudnia po Mszy św. o godz. 11-tej zapraszamy na koncert Voytka Soko Sokolnickiego: „Sacrum w muzyce”. W programie pieśni: maryjne, operowe i autorskie. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 10. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie o 11.00. Od przyszłego tygodnia Dom Pielgrzyma przez miesiąc będzie nieczynny.

 

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.