II NIEDZIELA ADWENTU

 1. 12. 2023 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXIV Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego składane ofiary do puszki, przeznaczone są na pomoc kościołom na Wschodzie.
 1. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 7.00.
 2. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć tradycyjne świece Caritas. Są one dostępne w naszej zakrystii – ofiara w wysokości min. 10 zł jest w całości przeznaczona na wsparcie potrzebujących! W zakrystii można zaopatrzyć się także w opłatki – ofiara za nie na parce remontowe.
 3. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy: we środę wspom. św. Łucji, dziewicy i męczennicy i we czwartek wspom. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
 4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – adwokat z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
 5. Przez okres Adwentu, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło, można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami. W naszej Bazylice dyżur w konfesjonale w tygodniu przed południem w godz. 9.30 – 12.30 i po południu 14.30 – 17.30. Zachęcamy do  wcześniejszej spowiedzi.
 7. Przypominamy, że w związku z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami jaki otrzymaliśmy od Ojca Świętego, zachęcamy do skorzystania z tego daru w świątyniach franciszkańskich na całym świecie z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio. Odpust można zyskać od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia 2023 r.) do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2024 r.).
 8. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie o 11.00. Od przyszłego tygodnia Dom Pielgrzyma przez miesiąc będzie nieczynny.

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.