I Niedziela Wielkiego Postu – 26. 02. 2023 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża Św. będą w niedzielę o g. 15:15. Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium w piątki Wielkiego Postu o g. 16:30. Eucharystia po Drodze Krzyżowej. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest zobowiązana Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
 2. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 3. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17:00, w świetlicy w Nowosiółkach Dydyńskich, odbędzie się spotkanie organizacyjne przed tegorocznym Misterium Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Zapraszamy wszystkich uczestników. Zapraszamy również chętnych, pragnących wziąć udział po raz pierwszy w Misterium. Prosimy o poinformowanie wszystkich uczestników spoza naszej parafii.
 4. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwłaszcza tych, którzy przeżywają jakiekolwiek problemy życia codziennego do indywidualnego zawierzenia siebie i swoich rodzin pod opiekę Jej Niepokalanego Serca. W tym celu w naszym sanktuarium został przygotowany specjalny tekst modlitwy, który ma  pomóc w dokonaniu zawierzenia. Tekst zawierzenia znajduje się przed ołtarzem Matki Bożej
 5. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Kalwaryjskiej
 6. W zakrystii można nabyć „paschaliki” i miód w cenie 10 zł. Wszelkie ofiary przeznaczone są na Dzieła prowadzone Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 7. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1,5% podatku na naszą działalność. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy. Powyższe dane znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 8. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS.
 9. Kapłan odwiedzi chorych w domach tradycyjnie, w I piątek marca od godz. 10.00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas od VI wzwyż, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w I piątek o godz.16.00 w sali Fredry, a potem na Drogę Krzyżową i Mszę św.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 medytacja i różaniec a o godz. 12.00 Msza św.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

 

Na czas, pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, niech ukrzyżowany Zbawiciel błogosławi, a Matka Boża Kalwaryjska , wyprasza wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom potrzebne łaski!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.