OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. 11. 2022 r.

 

 1. Rozpoczynamy dziś ADWENT, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to okres nie tylko radosnego oczekiwania, ale i refleksji nad swoim życiem, by odpowiednio przygotować swe serce na spotkanie z przychodzącym Jezusem.  W czasie adwentu Msze św. Roratnie sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 7:00. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświecenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabyć bezpośrednio po Mszy św., a w tygodniu w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na remont. Są też do nabycia świecie wigilijne w cenie 10 zł, które przeznaczone są na działalność CARITASU.
 3. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w I piątek o godz.16.00, a potem na Mszę św. o godz. 17.00.
 5. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, we środę święto św. Andrzeja, Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego prezbitera.
 6. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 11.00 po niej medytacja i o godz. 12.00 Msza św. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę XXIII Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień puszka po Mszach św. przeznaczona jest na pomoc Ukrainie.
 8. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stanisław Radyk – prawnik z Przemyśla. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 9. Od dzisiaj do 18 grudnia, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 10. Święty MIKOŁAJ przybędzie do naszej świątyni we wtorek 6 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii
 11. W niedzielę 11 grudnia po Mszy św. o godz. 11-tej zapraszamy na koncert Voytka Soko Sokolnickiego: „Sacrum w muzyce”. W programie pieśni: maryjne, operowe i autorskie. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Wraz z Biurem Matteo z Rzeszowa organizujemy w dniach 28 stycznia – 04 lutego 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 2000 zł + 450 $ oraz 150 $ opłaty turystyczne. Wylot czarterowy planowany jest z Krakowa. Zapewniona jest również opieka duchowa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: matteotravel.pl. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie naszego sanktuarium oraz pod numerem telefonu 532 096 902 (o.Edward)
 13. W sobotę (21 I) i niedzielę stycznia (22 I) odbędzie się VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 3 stycznia 2023 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 14. Spotkanie ministrantów młodszych i starszych z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 3 grudnia o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się w Kościele. Zapraszamy na to spotkanie nowych kandydatów, a także wszystkich chętnych mężczyzn z naszej parafii, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zwłaszcza w czasie niedzielnych Mszy Św. Zachęcamy do odważnego zaangażowania się w tę piękną posługę.
 15. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie o 11.00.

 

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.