I NIEDZIELA ADWENTU

03. 12. 2023 r.

 1. Rozpoczynamy dziś ADWENT, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to okres nie tylko radosnego oczekiwania, ale i refleksji nad swoim życiem, by odpowiednio przygotować swe serce na spotkanie z przychodzącym Jezusem. W czasie adwentu Msze św. Roratnie sprawujemy w ciągu tygodnia o g. 7:00.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświecenie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabyć bezpośrednio po Mszy św., a w tygodniu w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na remont. Są też do nabycia świecie wigilijne w cenie 10 zł, które przeznaczone są na działalność CARITASU.
 3. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS
 4. Zapraszamy od 8 do 10 grudnia – na weekend z Ojcem Wenantym. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i stronie internetowej: wenanty.pl.
 5. Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu wspominamy: we czwartek wspom. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze św. o 8.00 i 17.00 i w Leszczynach również o 17.00. 8 grudnia, w święto patronalne, Rycerze Niepokalanej naszej parafii gromadzą się na Mszy św. o godz. 8.00.
 6. W związku z przywilejem uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami jaki otrzymaliśmy od Ojca Świętego, zachęcamy do skorzystania z tego daru w świątyniach franciszkańskich na całym świecie z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia 2023 r.) do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego 2024 r.).
 7. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11.00, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Łukaszem Kowalczykiem – terapeutą uzależnień, na co dzień pracującym z osobami z problemem alkoholowym w poradni w Żurawicy. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 8. Przez okres Adwentu, po każdej Mszy Świętej niedzielnej, przy głównych drzwiach bazyliki, w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego, będzie można nabyć świąteczne ozdoby, stroiki oraz inne ręcznie wykonane prace. Ponadto wspomniane rękodzieło będzie można także wylicytować na Facebookowym profilu Ośrodka – WENANTYPOMAGA. Zebrane w ten sposób fundusze wspomogą działalność i rozwój naszej kalwaryjskiej poradni. Serdecznie zapraszamy i już teraz dziękujemy za Wasze zainteresowanie oraz wsparcie.
 9. Święty MIKOŁAJ przybędzie do naszej świątyni we środę 6 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii
 10. W przyszłą niedzielę XXIV Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień puszka po Mszach św. przeznaczona jest na pomoc kościołom na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie formacyjne dla Rycerstwa Niepokalanej, w Sali Fredry.
 11. W sobotę (27 I) i niedzielę stycznia (28 I) odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną do dnia 9 stycznia 2024 r, na adres e-mail: mfkipk@gmail.com
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Zapraszamy do sklepiku znajdującego się pod chórem przy wyjściu z kościoła. Bufet Domu Pielgrzyma czynny po sumie o 11.00.

Przez ręce Maryi, Pani Kalwaryjskie, prośmy o pełnię Bożego błogosławieństwa, aby święty czas Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, był dla nas dobrym przygotowaniem do Uroczystości Narodzenia Pańskiego!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.