NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

09.04 2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia świąt w naszym Sanktuarium. W sposób szczególny tym, którzy brali udział w Misterium Męki Pańskiej, złożyli swe ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój Sanktuarium, brali udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy naszym Ministrantom, Panu Organiście, Osobom pomagającym w świątecznym ubraniu Kościoła i zaangażowanym w śpiew i liturgię, Bratu Pawłowi, Bratu Rafałowi, br. Krystianowi z pracownikami i wolontariuszami oraz Paniom: Ewelinie i Dominice za ogrom prac przy dekorowaniu świątyni.       o. Dariuszowi – Ceremoniarzowi. Dziękujemy także za wszystkie dary materialne (spożywcze) przekazane w tych dniach dla naszej-Wspólnoty. Za życzenia składane osobiście i drogą elektroniczną – wszystkie odwzajemniamy i polecamy wszystkich Matce Bożej Kalwaryjskiej i Jezusowi Zmartwychwstałemu.
 2. Jutro „Poniedziałek Wielkanocny” – Msze św. w porządku niedzielnym – o godz.: 7:30. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00, w Leszczynach o 9:30.
 3. Rozpoczynamy przeżywać radosną oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki zwycięstwa Chrystusa na cały tydzień. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na cele remontowe naszego sanktuarium zarówno te składane do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz przekazywane na konto remontowe klasztoru. Numer konta klasztoru znajduje się na stronie internetowej. Przypominamy, iż można odpisać 1,5% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską. Dane potrzebne do wypełnienia PIT-u to numer KRS oraz Cel Szczegółowy,  znajdziemy na ulotkach, które są rozłożone z tyłu kościoła, oraz na stronie internetowej kalwariapaclawska.pl. Można też przynieść Pit-y do zakrystii, pomożemy je rozliczyć. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów opieką modlitewną.
 5. We wtorek 1 dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy,
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego o g. 15:00. Pamiętajmy, że za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy, wobec Najświętszego Sakramentu, można każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy ten odpust zyskują za odmówienie koronki poza świątynią.
 7. Przy naszej parafii wznawiamy KURS ALFA. V edycja rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapraszamy.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszach Św. o godz. 9 i 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie o. Aleksander Paprzycki – spowiednik, kierownik duchowy, socjoterapeuta oraz terapeuta uzależnień. Natomiast w I dzień świąt (10.04), po Mszach Św. o godz. 9 i 11, będzie można spotkać się z o. Adamem Dudkiem – duszpasterzem i spowiednikiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji.
 9. Przy naszej parafii wznawiamy KURS ALFA. V edycja rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Pielgrzyma. Kurs trwa jedenaście tygodni i jest całkowicie bezpłatny, a jego celem jest rozbudzenie wiary poprzez wykłady, rozmowę i wspólne bycie ze sobą. Więcej informacji na ulotkach rozłożonych z tyłu Kościoła. Zapraszamy.
 10. Gorąco zachęcamy do modlitw o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Dni modlitw odbędą się w dniach 15 i 16 kwietnia. Szczegółowy program zamieszczony na plakatach, a przy grobie Sługi Bożego można się zaopatrzyć w materiały związane z Jego postacią. O wszelkich łaskach prosimy o poinformowanie tutejszych franciszkanów.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, organizujemy Konkurs Literacki „Ojciec Wenanty – czy znasz?”. Termin składania prac konkursowych upływa 31 lipca 2023 r. W tym roku nagrodą specjalna dla zwycięzców jest pielgrzymka do Rzymu dla dwóch osób. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje zamieszczone są na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wenanty.pl
 12. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne. Dom Pielgrzyma i sklepik w święta nieczynne.

 

Niech Chrystus Pan mocą swego Zmartwychwstania opromienia swoim światłem wszystkich: Parafian, Pielgrzymów i Gości; niech stanie się źródłem prawdziwej radości; niech nas umocni w stawaniu się Jego świadkami w życiu codziennym, przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej niech nam błogosławi i strzeże.

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.