III Niedziela po Bożym Narodzeniu – Chrztu Pańskiego

 

III Niedziela po Bożym Narodzeniu – Chrztu Pańskiego

  1. 01. 2022 r.
  2. Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Bożego. Tradycyjnie – poprzez dekoracje i śpiew kolęd w świątecznym klimacie trwamy do 2 lutego.
  3. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii – swą wiedzą i doświadczeniem służyć będzie Stefan Staniewicz – psycholog. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia, są dostępne na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i bezpłatnych konsultacji.
  4. We czwartek podczas porannej Mszy św. modlimy się o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Po Mszy św. półgodzinna adoracja NS.
  5. W dniach 19- 27 lutego br w Kalwarii Pacławskiej odbędą się 8-dniowe rekolekcje Lectio Divina, oparte na modlitwie Słowem Bożym. Rekolekcje przeżywane są w całkowitym milczeniu, z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego. Więcej szczegółów na stronie sanktuarium w zakładce „rekolekcje”.
  6. W ostatnią sobotę i niedzielę stycznia (29-30 I) odbędzie się finał VII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału. Regulamin festiwalu zamieszczony jest na stronie internetowej Sanktuarium, Centrum Kulturalnego w Przemyślu oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Gospel. Należy wypełnić kartę uczestnictwa i zgłosić na Festiwal pocztą elektroniczną na adres kasjan@ck.przemysl.pl. do 14 stycznia 2022 r.
  7. Przypominamy, iż można odpisać 1% swojego podatku na cele związane z Kalwarią Pacławską! Numer KRS znajduje się na ulotkach z tyłu kościoła, a także na stronie internetowej sanktuarium. W tym roku odpis podatkowy przeznaczony jest na wkład własny do prac konserwatorskich. Za wszelkie wsparcie z serca dziękujemy, otaczając naszych Dobrodziejów stałą opieką modlitewną!
  8. W przyszła niedzielę swoje imieniny obchodzi O. Włodzimierz. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  9. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne na nowy, 2022 rok. Po sumie sklepik klasztorny czynny pod chórem w bocznym wejściu do kościoła.

Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, a Maryja – Pani Kalwaryjska, otacza swoją matczyną opieką!

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.

ZOBACZ