OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII  Niedziela Zwykła

19. 11. 2023 r.

  1. Nabożeństwa wypominkowe w naszym Sanktuarium, codziennie po Mszy św. o g. 7:00, przy Ołtarzu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
  3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. we wtorek wspom. Ofiarowania NMP, we środę wspom. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki  chórów, orkiestr, scholii i organistów składamy życzenia wszelkich łask Bożych i opieki MB Kalwaryjskiej wszystkim dbającym o ubogacanie śpiewem i muzyką piękna liturgii w naszej Bazylice, zwłaszcza Panu Piotrowi, organiście i Pani Lucynie, w piątek wspom. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
  4. W Kalwaryjskim Ośrodku Pomocy o. Wenantego Katarzyńca, dziś po Mszy Św. o godz. 11, w sali terapeutycznej przy zakrystii, będzie można spotkać się z Justyną Adamczewską-Nowacką – psychologiem. Informacje o bezpłatnych telefonicznych dyżurach terapeutów i prawników w trakcie tygodnia dostępne są na stronie internetowej ośrodka oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do skorzystania z fachowych i darmowych konsultacji
  5. Przy grobie Ojca Wenantego można nabyć materiały związane ze Sługą Bożym. Prosimy także o pisemne zgłaszanie świadectw i łask za wstawiennictwem Ojca Wenantego Katarzyńca
  6. W związku ze zbliżającą się zimą zwracamy się do naszych Parafian i wszystkich wiernych z prośbą o pomoc finansową przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
  7. Jeszcze w tym roku kalendarzowym odbędą się dwie serie rekolekcji weekendowych w naszym sanktuarium. W dniach 1-3 grudnia – weekend małżeński oraz 8-10 grudnia – weekend z Ojcem Wenanty. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i stronie internetowej: wenanty.pl. Zapraszamy.
  8. Wojownicy Maryi zapraszają na 24.ro godzinne nabożeństwo Męki Pańskiej, które rozpocznie się Mszą św. 24 XI o godz. 16.00 a zakończy 25 XI również Eucharystią o godz. 17.15. W Sali Pielgrzyma co godzinę będą rozważania Męki Pańskiej wg Sł. B. Luisy z Piccarrety. Szczegóły na plakatach.
  9. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepiku pod chórem z pamiątkami związanymi z sanktuarium kalwaryjskim. W Domu Pielgrzyma (po sumie) jest również czynny bufet z ciepłymi posiłkami. W zakrystii można zamówić kalwaryjskie intencje mszalne.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej…

Kalendarz wydarzeń

Jeśli chcesz na bieżąco znać zbliżające się wydarzenia, koniecznie sprawdź kalendarz Sankuarium.